خانه » اخبار جهان » بازگشت کشورهای عراق، امارات و قزاقستان به تعهد اوپک
بازگشت کشورهای عراق، امارات و قزاقستان به تعهد اوپک
بازگشت کشورهای عراق، امارات و قزاقستان به تعهد اوپک

بازگشت کشورهای عراق، امارات و قزاقستان به تعهد اوپک

به گزارش آی آر اقتصاد، به نقل از بلومبرگ، اوپک اعلام کرد، کشورهای عراق، امارات و قزاقستان که از تعهدات خود به موجب توافق کاهش تولید تبعیت نکرده بودند، در نشست ابوظبی بر تعهد خود نسبت به تعهد اوپک تاکید کردند.

اوپک با انتشار بیانیه ای روی سایت اینترنتی خود اعلام کرد: همه کشورهای حمایت کامل خود از سیستم نظارت بر کاهش تولید به منظور دستیابی به هدف دستیابی به تبعیت کامل را اعلام کردند.

این نشست که به ریاست مشترک کویت و روسیه برگزار شد، پس از آن برنامه ریزی شد که چند کشور به تعهدات خود در قبال تعهد اوپک عمل نمی کردند. ۲۴ تولید کننده از کشورهای عضو و غیر عضو اوپک سال گذشته توافق کردند که به منظور مهار مازاد عرضه، روزانه حدود ۱٫۸ میلیون بشکه از تولید خود بکاهند.

ادامه پایبندی به تعهد اوپک مبنی بر کاهش تولید

به دلیل نگرانی ها از اینکه این توافق نتواند میزان ذخایر جهانی نفت را کاهش دهد، قیمت ها در سال جاری ۸ درصد کاهش یافته است. وزیر انرژی عربستان ماه گذشته وعده داد که فشارها بر کشورهایی که از توافق کاهش تولید تبعیت نمی کنند را افزایش دهد.

بنا به اظهارات منابع آگاه، عراق و امارات در این نشست اعلام کرده اند که برآوردهای اوپک از میزان تولید آنها که بر مبنای اطلاعات منابع خارجی تخمین زده شده، و نشان می دهد که این کشورها از توافق پیروی نکرده اند، نادرست بوده است.

آمارهای آژانس بین المللی انرژی نشان می دهد که تبعیت عراق از توافق کاهش تولید در ماه ژوئن ۲۹ درصد و تبعیت امارات تنها ۶۰ درصد بوده است. عراق در این نشست گفته که برآوردهایی که اوپک از آنها برای ارزیابی میزان تبعیت کشورها استفاده می کند غیر دقیق است و این کشور کل کاهش تولیدی را که به آن متعهد بوده اجرا کرده است. قزاقستان، به جای اینکه میزان تولید خود را آنطور که وعده داده بود کاهش دهد، افزایش داده است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم مخالفت در درون اوپک در مورد تمدید توافق کاهش تولید

طبق اظهارات وزیر نفت ایران، عدم مخالفت در درون اوپک در مورد تمدید یا حتی ...