خانه » اخبار جهان » اقدام تلافی‌جویانه هند در برابر ایران به علت عدم واگذاری میدان گازی فرزاد ب
اقدام تلافی‌جویانه هند در برابر ایران به علت عدم واگذاری میدان گازی فرزاد ب
اقدام تلافی‌جویانه هند در برابر ایران به علت عدم واگذاری میدان گازی فرزاد ب

اقدام تلافی‌جویانه هند در برابر ایران به علت عدم واگذاری میدان گازی فرزاد ب

بنا به اعلام رویترز، هند در واکنش به عدم واگذاری توسعه میدان گازی فرزاد ب به آنها، میزان واردات نفت از ایران را ۲۰ درصد کاهش داد که قرار است این کاهش به ۲۵ درصد برسد، هند خریدش را از عراق ۵۰ درصد افزایش داده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از افکارنیوز، هند واردات نفت خام از ایران را این ماه ۱۶ درصد کاهش داد که این رقم نسبت به سال گذشته کاهش ۲۰ درصدی داشته است.

هند تصمیم گرفته است میزان واردات نفت خام از ایران را تا ۲۵ درصد کاهش دهد. دلیل کاهش واردات نفت خام هند از ایران بر اساس آنچه که پیش از این وزیر نفت این کشور اعلام کرد، اقدام تلافی‌جویانه در برابر ایران است.

مسئولان هند می‌گویند به دلیل اینکه ایران توسعه میدان گازی فرزاد ب را به ما واگذار نمی‌کند، واردات نفت از ایران را کاهش می‌دهیم.

بر اساس گزارش رویترز در حال حاضر هندی‌ها متمایل به عراق و روسیه شده‌اند، یعنی به همان اندازه که واردات نفت از ایران را کاهش داده‌اند به همان میزان از عراق و روسیه نفت ترش بیشتری وارد کرده‌اند.

واکنش هند به عدم واگذاری میدان گازی فرزاد ب

رویترز بر اساس آمارهای کشتیرانی می‌نویسد میزان واردات نفت خام هند از عراق در ماه جولای نسبت به ماه گذشته ۳۱٫۵ درصد افزایش یافت. میزان واردات هند از عراق ۴ ماه متوالی است که افزایشی بوده و خریدش از ایران و ونزوئلا کاهش یافته است.

هند در ماه جولای ۹۵۴ هزار و ۴۰۰ بشکه در روز از عراق نفت خریداری کرده در حالی که این رقم در ماه گذشته ۷۲۵ هزار و ۸۰۰ بشکه بود.

براساس آمار ردیابی کشتی‌ها که توسط مؤسسه تحقیقاتی و پیش‌بینی تامسون رویترز گردآوری شده است میزان واردات ماه جولای هند از عراق ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

علی‌رغم افزایش واردات هند از عراق میزان واردات این کشور از ونزوئلا ۳۱٫۱ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش هند به دنبال متنوع کردن خریدهایش است تا طرح کاهش ۲۵ درصدی خرید نفت از ایران را تا ۳۱ مارس ۲۰۱۸ عملی کند. این اقدام در واکنش به عدم واگذاری توسعه میدان گازی فرزاد ب به آنها از سوی ایران انجام می‌شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تحریم های آمریکا برای واردات نفت ایران با احتمال معافیت کشورها

تحریم های آمریکا برای واردات نفت ایران با احتمال معافیت کشورها

هند احتمالا از تحریم های آمریکا برای واردات نفت ایران معافیت گرفته و از شرایط ...