خانه » اخبار جهان » نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی
نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی
نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی

از مهمترین موضوعات دیدار ربیعی با وزیرکار کرواسی می توان به نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی برای شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی و توافق برای صادرات محصولات پتروشیمی به کرواسی اشاره نمود.

علی ربیعی، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با کارلولاویچ، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی کرواسی دیدار و گفتگو کردند. به گزاش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، مهارت آموزی، تعلیم اجتماعی و بازنشستگی و توجه به صندوق های بازنشستگی مهمترین موضوعات مطرح شده در این گفتگو بوده است.

ربیعی ضمن بیان این مطلب که امیدواریم بتوانیم با حل تبادلات بانکی اقدامات خوبی در زمینه اقتصادی صورت گیرد، افزود: یکی از موضوعاتی که اکنون در حال رایزنی و پیگیری می باشیم، تسهیل زمینه تبادلات بین بانکی است تا نقل و انتقالات ارز با سهولت صورت گیرد.

وی همچنینبا تاکید بر همکاری برای انتقال تکنولوژی ژنراتورها برای سدخداآفرین، بیان داشت: در سفری که به کرواسی داشتیم مقرر شد تا تکنولوژی ژنراتور به سد خداآفرین انتقال یابد که ارزش آن بیش از ۱۰ میلیون یورو می باشد.

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی از توافق برای صادرات محصولات پتروشیمی به کرواسی اطلاع داده و افزود: طبق توافقات  اولیه صورت گرفته کرواسی یکی از مشتری‌های محصولات پتروشیمی ایران خواهد بود.

وسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی توسط کرواسی

ربیعی در خصوص نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی برای شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی اعلام داشت: علاوه بر این در صنعت کشتی‌رانی ایران با شرکت‌های کرواسی رایزنی‌هایی صورت گرفته و در این بخش نیز توسعه فعالیت‌ها را دنبال کنیم.

وی ضمن اشاره به این مورد که در زمینه مهارت‌آموزی ، فنی و حرفه‌ای و انتقال مربی برای افزایش کارکرد آموزشی در این حوزه رایزنی‌هایی انجام شده است و علاوه بر آن موضوع تأمین اجتماعی و بازنشستگی و انتقال تجربیات مورد بحث قرار گرفته است.

مارکو لاوویچ وزیر کار و بازنشستگی کرواسی نیز در این نشست از توسعه همکاری‌ها و افزایش روابط اقتصادی با ایران استقبال کرد و اظهار نمود: در زمینه‌های مختلفی از جمله پتروشیمی، مهارت‌آموزی، آموزش، کشتی‌رانی و لوکوموتیوسازی توافقاتی اتفاق افتاده است.

وی همچنین ادامه داد: دو روز پیش شرکت‌هایی از کرواسی به ایران آمده ند که یکی از شرکت‌ها برای انتقال تکنولوژی به صنعت سدسازی ایران قرارداد ۱۰ میلیون یورویی امضا کرده است.

وزیر کار و بازنشستگی کرواسی در انتها دیگر حوزه‌های مورد همکاری را انتقال تجربیات بازنشستگی و مهارت‌آموزی عنوان کرد و گفت: امیدواریم در آینده این مناسبات توسعه یابند. وزیر کار و بازنشستگی کرواسی همچنین از اعلام آمادگی کشورش برای خرید محصولات پتروشیمی از ایران اطلاع داد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی

توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی

سعید محمدزاده مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران درباره نقش توسعه ریلی در تحقق شعار ...