خانه » اخبار جهان » سرمایه گذاری ۱٫۶ میلیارد دلاری کره جنوبی در پالایشگاه تبریز
سرمایه گذاری 1.6 میلیارد دلاری کره جنوبی در پالایشگاه تبریز
سرمایه گذاری ۱٫۶ میلیارد دلاری کره جنوبی در پالایشگاه تبریز

سرمایه گذاری ۱٫۶ میلیارد دلاری کره جنوبی در پالایشگاه تبریز

شرکت SK کره جنوبی با امضای توافق نامه ای از طریق فاینانس اگزیم بانک کره، ۱.۶ میلیارد یورو در پروژه بهینه سازی پالایشگاه تبریز سرمایه گذاری خواهد کرد.

ظهر امروز توافق نامه ای ۱٫۶ میلیارد دلاری مابین ایران و کره جنوبی به امضا رسیده است که این توافق نامه به منظور بهینه سازی پالایشگاه تبریز بود و با حضور رئیس پارلمان کره جنوبی، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش، استاندار تبریز و مسئولان ۳ شرکت پالایش نفت تبریز، طراحی و ساختمان نفت ایران و مهندسی و ساختمان SK کره جنوبی، بین این ۳ شرکت به امضا رسیده است.

به گزاش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، هدف از امضای این توافق نامه تبدیل نفت کوره تولیدی پالایشگاه تبریز به فرآورده های با ارزش بالاتر مطابق استاندارد یورو ۵ می باشد.

تامین سرمایه پالایشگاه تبریز

برای اجرای این پروژه ۱٫۶ میلیارد یورو سرمایه گذاری مورد نیاز است که با امضای این توافق نامه، مقرر شده است تا این تأمین سرمایه از محل بانک های کره جنوبی و به صورت فاینانس صورت پذیرد.

قراردادی که مقرر شده در آینده ای نزدیک بین این ۳ شرکت به امضا برسد، ۴۸ ماهه بوده و بر اساس آن نفت کوره از ۲۰ درصد ظرفیت فعلی پالایشگاه تبریز به کمتر از ۲ درصد خواهد رسید. همچنین به موجب این قرارداد ارتقای کیفی فرآورده های پالایشگاه نفت تبریز از جمله بنزین، گازوئیل، تأسیسات گوگردزدایی و دیگر تأسیسات این پالایشگاه وارد فاز اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

پیش از این نیز قراردادی به منظورعملیات امکان سنجی فنی – اقتصادی با هدف کاهش تولید نفت کوره و ارتقای کیفی فرآورده ها با شرکت SKEC کره جنوبی به امضا رسیده بود.

پس از گذشت یکسال با تکمیل مطالعات امکان سنجی فنی – اقتصادی پروژه، توافق نامه این همکاری با اعلام آمادگی اگزیم بانک کره در حمایت از این پروژه به صورت HOA نهایی شده است که امروز به امضای طرفین رسید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

بنا بر نتایج پژوهش یک نهاد رسمی در کشور، متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در ...