خانه » اخبار جهان » تاکید بر اهمیت گسترش همکاری های اقتصادی و کشاورزی ایران و اوکراین
تاکید بر اهمیت گسترش همکاری های اقتصادی و کشاورزی ایران و اوکراین
تاکید بر اهمیت گسترش همکاری های اقتصادی و کشاورزی ایران و اوکراین

تاکید بر اهمیت گسترش همکاری های اقتصادی و کشاورزی ایران و اوکراین

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، در دیدار با معاون اول نخست وزیر کشور اوکراین، بیان داشت: باید همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور جهت توسعه روابط بهبود یابد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، محمود حجتی ضمن این دیدار بر اهمیت گسترش همکاری های اقتصادی و کشاورزی ایران و اوکراین تاکید داشت.

وی همچنین بیان داشت: ایران و اوکراین ظرفیت های مختلفی جهت توسعه همکاری های اقتصادی و بازرگانی بویژه در زمینه های نفت و انرژی، ترانزیت کالا، صنایع پیشرفته و تولید محصولات کشاورزی همچون ذرت دارند که امکان توسعه تولید آن در ایران وجود ندارد.

حجتی در ادامه افزود: اوکراین توانایی آن را دارد تا به جای تامین محصولات کشاورزی مورد نیاز خود از کشورهای دیگر با یک برنامه راهبردی از تولیدات کشاورزی در ایران استفاده نماید.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید نمود: تامین زیرساخت های ریلی، جاده ای و هوایی به عنوان مقدمه همکاری های اقتصادی و راهبردی برای دو کشور می تواند باشد و زمینه دسترسی ایران به دریای سیاه و اروپای غربی و دسترسی اوکراین به اقیانوس هند را فراهم نماید.

گسترش همکاری های اقتصادی ایران و اوکراین

وزیر توسعه اقتصادی و تجارت اوکراین نیز در این دیدار اشاره نمود: تامین متقابل امنیت غذایی و انرژی مورد تاکید مقام های اوکراین است.

استپان کوبیو همچنین بیان داشت: بزودی تصمیم هایی برای تسهیل روابط بانکی دو کشور اتخاذ خواهد شد.

وی توضیح داد: با توجه به زیرساخت های تحقیقاتی موجود در ایران، برای اوکراین تبادل تجربه در زمینه کشاورزی، دامداری و پرورش ماهی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

دیدار وزیر توسعه اقتصادی و تجارت اوکراین با وزیر جهاد کشاورزی کشورمان در حاشیه مراسم تحلیف رییس جمهوری دولت دوازدهم صورت گرفت که با حضور مقام های کشوری و لشگری و اعضای هیات های سیاسی بیش از یکصد کشور جهان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

پس از تنفیذ حکم دوازدهمین رییس جمهوری اسلامی ایران که در روز دوازدهم مردادماه صورت پذیرفت و همچنین برگزاری آیین امروز تحلیف در مجلس شورای اسلامی، نوبت به معرفی کتبی وزیران پیشنهادی در فرصت دوهفته ای رسیده است تا ترکیب دولت آتی مشخص شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

گزارش سازمان توسعه تجارت ایران از ۱۰ قلم عمده وارداتی به کشور

گزارش سازمان توسعه تجارت ایران از ۱۰ قلم عمده وارداتی به کشور

مطابق گزارش سازمان توسعه تجارت ایران، در ۴ ماه نخست امسال از ۱۰ قلم عمده ...