خانه » بانک و بیمه » برگزاری مجمع عمومی سالانه بیمه مرکزی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی
برگزاری مجمع عمومی سالانه بیمه مرکزی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی
برگزاری مجمع عمومی سالانه بیمه مرکزی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی

برگزاری مجمع عمومی سالانه بیمه مرکزی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی

عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی در گزارش خود به مجمع عمومی سالانه بیمه مرکزی که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و سایر اعضای مجمع برگزار شد از آرامش و ثبات حاکم بر صنعت بیمه اطلاع داد و افزود: از همکاری و همراهی مدیران شرکت‌های بیمه با بیمه مرکزی در پیشبرد اهداف استراتژیک رشد صنعت بیمه قدردانی می نمایم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، رئیس کل بیمه مرکزی رشد حق‎بیمه‌ها در چهارماهه ابتدای سال ۱۳۹۶ را حدود ۱۸ درصد اعلام و اظهار داشت: امیدواریم با این روند ضریب نفوذ بیمه که نسبت حق‌بیمه به تولید ناخالص داخلی می باشد از میزان ۲.۲ درصد سال ۱۳۹۵ عبور نماید.

دکتر همتی رشد ۴۰ درصدی بیمه‌های زندگی در طول سال ۱۳۹۵ و چهارماهه اول سال ۱۳۹۶ را نوید رشد سهم این رشته از بیمه دانسته و ابراز امیدواری کرد، سهم بازاری این بیمه ها از ۱۵ درصد فراتر رود و صنعت بیمه در این زمینه زودتر از پایان برنامه ششم توسعه به هدف اعلام شده دست پیدا کند.

وی همچنین کاهش تدریجی ضریب خسارت علی‎رغم وضع ذخایر لازم برای خسارت‎های معوق بیمه شخص ثالث را علامتی از بهبود تدریجی وضع مالی شرکت‎های بیمه دانسته و افزود: ضریب خسارت که نسبت خسارت‎های واقع‎شده به حق‎بیمه عاید شده است، از ۸۹ درصد در سال ۱۳۹۲ به حدود ۷۸ درصد در سال ۱۳۹۵ رسیده است.

گزارش رهمتی  به مجمع عمومی سالانه بیمه مرکزی

همتی در ادامه مجمع عمومی سالانه تأکید نمود: متأسفانه طی یک سال گذشته حوادث منجر به فوت و زیان مالی در کشورمان زیاد بوده و صنعت بیمه در پرداخت به موقع خسارت این حوادث، نظیر حادثه ساختمان پلاسکو، پتروشیمی بوعلی، معدن یورت، قطار سمنان و ده‎ها هزار خسارت دیگر سربلند بود و در کوتاه‎ترین زمان ممکن خسارت‎ها را پرداخت نماید.

دکتر همتی، رشد ۵۰ درصدی حق بیمه‎های آتش‎سوزی در سه‎ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه در سال ۱۳۹۵ را ناشی از بالارفتن توجه هموطنان به این‎گونه حوادث و اعتماد بیشتر به پشتیبانی بیمه در این زمینه دانسته است.

بر اساس اظهارات دکتر همتی یکی از اقدامات مهم بیمه مرکزی و شورای‏عالی بیمه طی یک سال گذشته تدوین آیین‎نامه‎های متعدد مربوط به بیمه شخص ثالث و اجرای تدریجی قانون جدید بیمه شخص ثالث می باشد که یکی از اقدامات مهم مجلس، دولت و صنعت بیمه در عرصه بیمه به شمار می رود و آثار مهمی در حل‌ و فصل مسائل زیان‎دیدگان حوادث رانندگی حتی نحوه رانندگی در کشور بر جای گذاشته است.

رئیس کل بیمه مرکزی، در انتها سامان‎دهی صلاحیت مدیران شرکت‎های بیمه را برای عملکرد بهتر شرکت‎های بیمه و رعایت مقررات و ضوابط حاکم بر این صنعت و تأثیر آن بر اداره فنّی و تخصصی شرکت‎های بیمه بسیار مهم دانست.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی برای تشکیل خط ...