خانه » اخبار جهان » کاهش ارزش دلار و آشفتگی های سیاسی محرک افزایش قیمت طلا
کاهش ارزش دلار و آشفتگی های سیاسی محرک افزایش قیمت طلا
کاهش ارزش دلار و آشفتگی های سیاسی محرک افزایش قیمت طلا

کاهش ارزش دلار و آشفتگی های سیاسی محرک افزایش قیمت طلا

قیمت طلا پس از ثبت بزرگترین افزایش ماهیانه ۵ ماه اخیر در جولای که تحت تاثیر کاهش ارزش دلار و آشفتگی های سیاسی اتفاق افتاد، امروز اندکی افزایش داشت و در نزدیکی بالاترین رقم های ۷ هفته اخیر باقی ماند.

طبق این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۰۲ درصد افزایش به ۱۲۶۹ دلار و ۱۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در ماه گذشته میلادی ۲٫۲ درصد رشد کرد که بیشترین رشد ماهانه از ماه فوریه تاکنون بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلای آمریکا برای تحویل در ماه اوت هم ۰٫۲ درصد رشد داشت و به ۱۲۶۹ دلار رسید.

کاهش ارزش دلار به نفع قیمت طلا

جفری هالی تحلیلگر موسسه اوآندا در سنگاپور بیان کرد: تضعیف ارزش دلار آمریکا همچنان دارد به نفع قیمت طلا تمام می شود…البته می توان تیرگی روابط آمریکا و روسیه، موضوع کره شمالی و ونزوئلا را نیز از دیگر عوامل رشد قیمت فلز زرد برشمرد.

امروز ارزش دلار آمریکا اندکی افزایش داشت اما همچنان در نزدیکی پایین ترین رقم دو سال و نیم گذشته در برابر یورو در نوسان بود.آشفتگی های سیاسی در آمریکا و تردیدها در این باره که آیا فدرال رزرو آمریکا در سال جاری مجددا نرخ بهره را افزایش خواهد داد یا نه، بر چشم انداز دلار آمریکا سایه افکنده است.

در حالی که روسیه تهدید کرده که تحریم های جدید آمریکا را تلافی خواهد کرد و کره شمالی نیز بعد از آزمایش موشکی اخیر خود همچنان تهدیدی برای این کشور به شمار می رود، تنش ها در آمریکا بالا گرفته است.

هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و مالی، بازار طلا اغلب یک محل سرمایه گذاری جایگزین برای سرمایه گذاران به شمار می رود.

سرمایه گذاران همچنین در انتظار انتشار آمارهای بازار کار آمریکا در اواخر این هفته هستند تا ببینند این آمارها چه تاثیری بر ارزش دلار خواهد گذاشت.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

برقراری مجدد تحریم ها علیه ایران عامل اصلی در بازار جهانی نفت

برقراری مجدد تحریم ها علیه ایران عامل اصلی در بازار جهانی نفت

بازار جهانی نفت در حالی وارد سال ۲۰۱۸ می شود که عوامل ژئوپلتیک بر آن ...