خانه » اخبار جهان » نوسان قیمت هر اونس طلا در پی تنش ها در شبه جزیره کره
نوسان قیمت هر اونس طلا در پی تنش ها در شبه جزیره کره
نوسان قیمت هر اونس طلا در پی تنش ها در شبه جزیره کره

نوسان قیمت هر اونس طلا در پی تنش ها در شبه جزیره کره

قیمت هر اونس طلا امروز در پی تنش ها در شبه جزیره کره به بالاترین رقم از ۱۴ ژوئن یعنی ۱۲۷۰ دلار و ۹۸ سنت رسید، اما بعدا با اندکی کاهش به ۱۲۶۷ دلار و ۹۳ سنت رسید که ۰.۱ درصد نسبت به رقم پایانی جلسه قبل کاهش داشت.

در حالی که تنش ها در شبه جزیره کره موجب افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده و در شرایطی که ارزش دلار در نزدیکی پایین ترین رقم چند ماه گذشته قرار دارد، فلز زرد امروز در نزدیکی بالاترین رقم حدود ۷ هفته گذشته معامله شد.

آمریکا در یک نمایش قدرت نظامی که واکنشی به آزمایش موشکی اخیر پیونگ یانگ گزارش شده، بمب افکن های سوپرسونیک بی ۱بی خود را بر فراز شبه جزیره کره به پرواز در آورده و سفیر این کشور در سازمان ملل نیز گفته که چین، ژاپن و کره جنوبی باید بعد از آزمایش های اخیر کره شمالی اقدامات بیشتری را انجام دهند.

احتیاط سرمایه گذاران در پی تنش در شبه جزیره کره

یوئیچی ایکه میزو، تحلیلگر آی سی بی سی استاندارد بانک در این باره اظهار داشت: من فکر می کنم (بازار) در مورد وضعیت شبه جزیره کره احتیاط پیشه کرده و سرمایه گذاران (همانند زمان های آشفته نظیر این) به سمت بازار طلا حرکت می کنند… من فکر می کنم قیمت طلا این هفته بالا خواهد بود.

مطابق این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز به بالاترین رقم از ۱۴ ژوئن یعنی ۱۲۷۰ دلار و ۹۸ سنت رسید، اما بعدا با اندکی کاهش به ۱۲۶۷ دلار و ۹۳ سنت رسید که ۰٫۱ درصد نسبت به رقم پایانی جلسه قبل کاهش داشت. قیمت فلز زرد هفته گذشته حدود ۱٫۱ درصد افزایش داشت که سومین هفته افزایشی متوالی طلا محسوب می شد.

ایکه میزو افزود: به دلیل تعطیلات تابستانی در آسیا، انتظار می رود حجم معاملات در بازار امروز کم باشد.

آشفتگی سیاسی در آمریکا و آمارهای نه چندان قوی از اقتصاد این کشور که بر تردیدها در مورد افزایش مجدد نرخ بهره در سال جاری میلادی افزوده موجب شد تا ارزش دلار امروز در برابر یورو در نزدیکی پایین ترین رقم ۲ سال و نیم اخیر در نوسان باشد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بالا آمدن قیمت طلا از پایین‌ترین قیمت دو هفته اخیر

بالا آمدن قیمت طلا از پایین‌ترین قیمت جهانی طی دو هفته اخیر

پیرو کاهش ارزش دلار، طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی از پایین‌ترین قیمت ...