خانه » عمومی اقتصاد » کاهش نیاز به مسکن به دلیل کاهش مهاجرت و کاهش رشد خانوار و جمعیت
کاهش نیاز به مسکن به دلیل کاهش مهاجرت و کاهش رشد خانوار و جمعیت
کاهش نیاز به مسکن به دلیل کاهش مهاجرت و کاهش رشد خانوار و جمعیت

کاهش نیاز به مسکن به دلیل کاهش مهاجرت و کاهش رشد خانوار و جمعیت

حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور مدیریت و تامین مالی، ضمن بیان این مطلب که هر چهار طلاق یک تقاضای جدید در بازار مسکن به وجود می آورد، اظهار داشت: واحدهای گران مسکونی و تجاری مشتری ندارند و به دلیل کاهش نیاز به مسکن ، این بازار  به رونق نخواهند رسید.

عبده تبریزی با اشاره به وضعیت فعلی در بازار مسکن بیان نمود: بازار مسکن و ساختمان وارد مرحله جدیدی شده و در حال حاضر به دلیل کاهش مهاجرت و کاهش رشد خانوار و جمعیت نیاز به مسکن، نسبت به میزانی که در گذشته داشتیم، دیگر احساس نمی شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایلنا، وی افزود: سالانه حدود ۶۵۰ هزار ازدواج در سطح کشور ثبت می شود که  این رقم رو به کاهش است. البته طلاق هم تقاضا در بازار مسکن را افزایش می دهد به نحوی که هر چهار طلاق یک تقاضای جدید در بازارایجاد می کند.

افزایش نیاز به مسکن در بافت فرسوده

مشاور وزیر راه و شهرسازی ضمن بیان اینکه در حال حاضر تقاضاهایی در بازار ایجاد می‌شود که تقاضا برای واحدهای ارزان قیمت است، تاکید نمود: مردم به دنبال واحدهای کوچک  و ارزان قیمت اند تا بتوانند با کمک بانک مسکن خانه مورد نظر خود را خریداری کنند یعنی در حال حاضر برای خانه اولی ها یا در بافت فرسوده و یا در حوزه بد مسکن ها تقاضا برای مسکن وجود دارد.

تبریزی با اشاره به رکود موجود در بازار خانه های لوکس، تصریح نمود:  به طور قطع خانه‌های گران قیمتی که  در سال های گذشته ساخته شده مدت ها بدون تقاضا باقی خواهد ماند. امسال  واحدهای اداری  و مسکونی کوچک به رونق خواهند رسید.

مشاور وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره افزایش اجاره نشینی در کشور بیان داشت: با توجه به افزایش عرضه مسکن در بازار اگر اجاره نشینی هم افزایش یابد، یک اتفاق منفی در بازار مسکن خواهد بود.

وی در انتها بیان نمود: به رغم وجود تورم و با توجه با اینکه مسکن هم  یک سپر تورمی می باشد و از طرفی مردم نیز قصد خرید مسکن را دارند اما  نتوانستند مسکن بخرند، می توان گفت توزیع ثروت در کشور انجام نشده است و نتوانستیم بازار رهن و بازار وام های بلند مدت را توسعه دهیم که این  یک اتفاق منفی در بازار می باشد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ و رشد و رونق آن

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ و رشد و رونق آن

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ نیز هر چند پیش فرض‌های گوناگون، منجر ...