خانه » بازرگانی » همایش ملی ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاست های اصل ۴۴
همایش ملی ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاست های اصل ۴۴
همایش ملی ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاست های اصل ۴۴

همایش ملی ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاست های اصل ۴۴

همایش ملی  ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی امروز در مرکز همایش های صدا و سیما شروه به کار کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، پوری حسینی در ابتدای این همایش اظهار داشت:سهام شرکت های دولتی به سه دسته تقسیم بندی می شوند.

رییس سازمان خصوصی سازی ضمن تاکید بر اینکه سهام خرد؛سهام مدیریتی و سهام کنترلی زیرمجموعه این تقسیم می باشند، گفت: سهامی که یک سیت هیات مدیره را برخوردار نمی شود؛جز سهام  خرد،سهامی که  بین ۱۷ تا ۵۰ درصد و دو سیت هیات  مدیره را شامل می شود سهام مدیریتی و سهامی که بالای ۵۰ درصد را دارا است سهام کنترلی نامیده می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه در این همایش عملکرد خصوصی سازی و شرکت هایی مد نظر می باشد که به صورت سهام کنترلی اداره می شود، افزود: به موجب دستور العمل ها معمولا شرکت ها ب سه سال پس از واگذاری مورد ارزیابی قرار می گیرند.

عملکرد خصوصی سازی در واگذاری ها

پوری حسینی همچنین گفت: برای نحوه ارزیابی مدل قطعی انتخاب نکرده ایم، مدل های کشورهای مختلف را بررسی کرده و از اساتید دانشگاهی برای رسیدن به یک مدل نهایی کمک گرفتیم که با استفاده از ۷ معیار کلی بهره وری و اشتغال را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

رییس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: تاکنون ۸۳۷ بنگاه مختلف واگذار شده که از این تعداد ۶۴۰ شرکت تا پیش از دولت یازدهم و بقیه آنها در طول چهار سال دولت فعلی واگذار شده است. در ۱۲ سال اخیر ۹۲ شرکت کنترلی منتشر شده ولی در دولت یازدهم این تعداد به ۱۶۵ شرکت رسیده است.

پوری حسینی همچنین بیان نمود: متاسفانه تعداد بنگاه‌های کنترلی در فهرست واگذاری سال ۱۳۹۶ به ۲۶۹ شرکت و غیر مدیریتی به ۱۲ شرکت افزایش یافته است.

وی افزود : طی یک سال ۸۷۱۹ نامه استیضاح و سوال از سوی دستگاه های نظارتی که حق پرسش دارند به سازمان خصوصی سازی فرستاده شده و مدیرعامل سازمان خصوصی سازی هر روز به طور متوسط ۵ نامه پاسخ دهد.

در این همایش،‌ شرکت‌های نیرپارس در شاخص بهره وری، پترو در معیار اشتغال، پتروشیمی پردیس در معیار اشتغال، سیمان هگمتان در شاخص اشتغال، پتروشیمی رازی در کل میعارها، زایندآب در کل معیارها، پخش سراسری کالای کالبر در شاخص بهره وری، سیمان زابل در شاخص اشتغال و پتروشیمی تبریز در تمامی شاخص‌ها حائز رتبه‌های برتر از سوی سازمان خصوصی سازی شدند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بیانیه سازمان خصوصی سازی کشور در پی اظهار نظر درباره سهام عدالت

بیانیه سازمان خصوصی سازی کشور در پی اظهار نظر درباره سهام عدالت

سازمان خصوصی سازی کشور در پی اظهار نظر رئیس دولت نهم و دهم درباره سهام ...