خانه » بازرگانی » جشن ملی تولید شکر نشان دهنده رشد اقتصادی از طریق بهره وری
جشن ملی تولید شکر نشان دهنده رشد اقتصادی از طریق بهره وری
جشن ملی تولید شکر نشان دهنده رشد اقتصادی از طریق بهره وری

جشن ملی تولید شکر نشان دهنده رشد اقتصادی از طریق بهره وری

نهاودیان رییس دفتر رییس جمهور، در مراسم جشن ملی تولید شکر بیان نمود: در برنامه ۵ ساله همواره بیان شده یک سوم رشد اقتصادی از بهره وری باشد که جشن امروز نشان دهنده آن است که این اتفاق شدنی می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، نهاوندیان در مراسم جشن ملی تولید شکر گفت: بخش کشاورزی توانسته است در تولید چغندر را از ٣١ تن در هکتار به ۵٢ تن در هکتار افزایش دهد.

رییس دفتر رییس جمهور ادامه داد: بر خلاف برخی دیدگاه ها که بخش خصوصی را خردنگر می دانند اتاق با تلاش بسیار، مرکز ملی مطالعات راهبردی آب و کشاورزی را طبق قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار راه اندازی کرده است.

نهاودیان ضمن اشاره به این مطلب که بخش کشاورزی بزرگترین بخش در مصرف آب است و این موضوع چالش شماره یک کشور می باشد و ثبت چنین  رکوردی با کاهش سطح زیر کشت و توجه به مصرف آب حائز اهمیت بسیار است، گفت: بحران آب مسئله جدی کشور می باشد و بدهی ما به نسل های آتی نیز به شمار می رود.

افزایش بهره وری در تولید شکر

وی همچنین اظهار نمود: تصور نکنیم دولت می تواند شغل دولتی ایجاد کند، منبع اصلی درآمد دولت نفت می باشد که اکنون قیمت آن کاهش یافته، به همین دلیل توقع بیشتر از درآمد دولت برای حل مشکلات اقتصادی نابه جا بوده و درآمد سرانه امروز قابل قیاس با ۴٠ سال گذشته نیست.

رییس دفتر رییس جمهور تصریح نمود: اینکه تصور کنیم با بودجه عمرانی دولت می توان اشتغال ایجاد کرد، اشتباه است زیرا اشتغال و ابتکار در بخش خصوصی ایجاد می شود و دولت باید محیط ابتکار و اشتغال را فراهم نماید.

نهاوندیان در ادامه اظهار داشت: برجام توانست دیوار های بزرگی که در برابر کالاهای ایرانی در بازارهای بین المللی وجود داشت را شکسته و استفاده از فناوری های جدید و تعامل با بازارهای بین المللی فراهم نماید. رشد بدون عدالت پایدار نیست. باید به عدالت اجتماعی توجه ویژه کرد، کشاورز باید احساس بهره مندی کرده و نقش شورای گفت و گو در دولت دوازدهم پررنگ تر شود.

رییس دفتر رییس جمهور ضمن اشاره به این مورد که بخش زیادی از افزایش بهره وری در تولید شکر به دلیل استفاده از بذر اصلاح شده و امکانات و تکنولوژی های جدید و به روز بوده است، تصریح نمود: استفاده از این امکانات مستلزم تعاملات بین‌المللی و مناسبات خارجی می باشد که ایجاد این شرایط از وظایف دولت است. نگاه عدالت اجتماعی در اقتصاد می تواند رشد ما را تضمین نماید و دولت دوازدهم باید به طور جدی به این موضوع توجه نماید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اقتصاد ایران در بهره‌وری جایی نداشته و رشد اقتصادی با اتلاف منابع همراه است

اقتصاد ایران در بهره‌وری جایی نداشته و رشد اقتصادی با اتلاف منابع همراه است

معاون پارلمانی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اقتصاد ایران در بهره‌وری جایی نداشته و ...