خانه » اخبار جهان » انتقال برخی از سرورهای شبکه اجتماعی تلگرام به داخل کشور
انتقال برخی از سرورهای شبکه اجتماعی تلگرام به داخل کشور
انتقال برخی از سرورهای شبکه اجتماعی تلگرام به داخل کشور

انتقال برخی از سرورهای شبکه اجتماعی تلگرام به داخل کشور

محمود واعظی وزیر ارتباطات، اعلام نمود: در نتیجه جلساتی که با مدیران تلگرام داشتیم، برخی از سرورهای این شبکه اجتماعی به کشور منتقل شده است.

محمود واعظی در حاشیه مراسم افتتاح نخستین پارک علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، ضمن اشاره به برگزاری جلسات فشرده با مدیران تلگرام درباره انتقال سرورهای آن به ایران اظهار داشت: در نتیجه جلساتی که با مدیران تلگرام برگزار نمودیم، برخی از سرورهای این شبکه اجتماعی به کشور منتقل شده و قرار است در آینده نزدیک این شرکت، شبکه توزیع یا انتقال محتوا یا  CDN های خود را نیز به ایران انتقال دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، واعظی با بزرگ توصیف کردن ورود سرورهای تلگرام به کشور نسبت به ادامه مذاکرات با مدیران این شبکه اجتماعی ابراز امیدواری کرده است.

واکنش به صحبت‌های برخی مسئولان درباره انتقال سرورهای شبکه اجتماعی تلگرام

واعظی با انقتاد از صحبت‌های اخیر برخی مسئولان درباره انتقال سرورهای تلگرام به کشور بیان نمود: برخی با حرفهای غیرتخصصی خود در به نتیجه رسیدن مذاکرات ما اختلال ایجاد کرده اند،اجازه بدهید تا ما گام به گام مذاکراتمان را پیش ببریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه ضمن اعلام اینکه فرودگاه پیام کرج، مسافربری می‌شود، تصریح نمود: با توجه به مذاکرات و هماهنگی‌هایی صورت گرفته، مقرر شد که فرودگاه پیام کرج به صورت مسافربری تبدیل شود البته ممکن است این اقدام به صورت مرحله به مرحله مثلا ابتدا برای زوار و … مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: امیدواریم مسافربری شدن فرودگاه پیام رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان البرز در منظقه ویژه اقتصادی پیام را در پی داشته باشد که امروز همه بسترها برای آن فراهم شده است.

شبکه انتقال محتوا یا سی دی ان ( Content Delivery Network)؛ به اختصار CDN، شبکه‌ای گسترده از سرورهای مستقر در نقاط مختلف دنیا می باشد که اطلاعات ایستا و یا آن دسته از اطلاعات که تغییرات کمتری دارند را در میانه راه ذخیره کرده و به این ترتیب کاربر با سرعتی دوچندان وب سایت مورد نیاز خود را بارگذاری و دریافت می کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*