خانه » اقتصاد دیجیتال » پیش بینی ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی حجم معاملات دولت در سال جاری
پیش بینی ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی حجم معاملات دولت در سال جاری
پیش بینی ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی حجم معاملات دولت در سال جاری

پیش بینی ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی حجم معاملات دولت در سال جاری

رمضانعلی صادق زاده رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیش بینی کرد حجم معاملات دولت در سال جاری ۲۰۰ هزار میلیارد تومان باشد و افزود: این بازار گسترده در صورت عدم وجود نظارت کافی دولت و شفاف سازی، با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

صادق زاده در نشست خبری با موضوع تشریح نحوه کار و اهداف سامانه تدارکات الکترونیکی دولت اظهار داشت: استفاده از سامانه تجارت الکترونیک دولت ،شفافیت، مبارزه با رانت و فساد، حمایت از تولید داخل و توسعه عدالت اجتماعی را در پی دارد. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی بیان نمود:مرکز توسعه تجارت الکترونیک با شکل گیری در اوایل دهه ۸۰ بر چند سامانه مهم از جمله سامانه جامع تجارت، سامانه نماد الکترونیکی و سامانه تدارکات الکترنیکی نظارت می‌نماید.

این مقام مسئول تاکید نمود: در پیاده سازی سامانه تدارک الکترونیکی دولت از تجارت کشورهای پیشرفته مانند آمریکا، ژاپن و کره جنوبی استفاده نموده‌ایم. شفافیت، مبارزه با فساد و رانت، حمایت از تولید داخلی و گسترش عدالت اجتماعی، چهار اصل اساسی در استفاده از این سامانه می‌باشند.

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برا پوشش معاملات دولت

وی همچنین گفت: سامانه تدارکات الکترونیکی دولت سه حوزه خرید، مناقصه و مزایده را زیر پوشش می‌گیرد، سقف معاملات کوچک در این سامانه ۲۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده که خریدهای کمتر از ۱۰ درصد این سقف، نیازی به ثبت در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) نخواهند داشت.

صادق زاده اظهار نمود: تحت پوشش قرار دادن فرآیند جذب مشاور خارجی و مزایده های بین المللی برنامه آینده سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) است. تاکنون نزدیک به ۲۰ هزار تامین کننده کالا در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) ثبت نام کرده و نهادهای بازرسی بر فرآیندهای سامانه ستاد نظارت الکترونیکی می‌نمایند.

وی تصریح نمود: نزدیک به ۱۵۰ هزار شرکت در حوزه فناوری اطلاعات IT در کشور داریم و از این تعداد تاکنون حدود ۲۰ هزار مورد در سامانه نماد اعتماد الکترونیکی ثبت نام نموده‌اند.

وی در پایان هشدار داد مردم از شرکت هایی که فاقد نماد اعتماد الکترونیکی می‌باشند، به صورت اینترنتی خرید ننمایند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*