خانه » سایر » نحوه گزینش تیم اقتصادی دولت جدید معیار میزان عملیاتی بودن وعده‌های روحانی
نحوه گزینش تیم اقتصادی دولت جدید معیار میزان عملیاتی بودن وعده‌های روحانی
نحوه گزینش تیم اقتصادی دولت جدید معیار میزان عملیاتی بودن وعده‌های روحانی

نحوه گزینش تیم اقتصادی دولت جدید معیار میزان عملیاتی بودن وعده‌های روحانی

نحوه گزینش تیم اقتصادی دولت دوازدهم، می‌تواند مهم‌ترین ملاک پیش‌روی مردم برای سنجش میزان عملیاتی بودن وعده‌های روحانی برای حل مشکلات معیشتی موجود باشد.

مسعود نیلی، مشاور اقتصادی رییس جمهور در مراسم نکوداشت پنجاهمین سال تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از واقعیتی پرده برداشت که گرچه تاکنون توسط رئیس‌جمهور و سایر مقامات دولتی تکذیب می شد اما با فضای اقتصادی و صنعتی کشور همخوانی داشت.

نیلی در این مراسم با بیان اینکه هفت تا ده سال زمان برای گذشتن از رکود به وجود آمده در دولت قبل، زمان نیاز است که حدود سه سال از آن گذشته است تلویحا تایید نمود برخلاف اظهارات چندین باره روحانی، کشور همچنان در رکود بوده و حداقل تا پایان دولت دوم روحانی نیز در رکود اقتصادی خواهد ماند. برای درک بهتر موضوع، این سخنان مشاور روحانی را می‌توان در دو حوزه بررسی نمود.

تیم اقتصادی دولت قبلی و جدید

در بخش اول نکته‌ ای که درباره اظهارات گذشته روحانی قابل توجه است، اطلاعات و گزارش‌های جهت داری است که به او از وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم داده می‌شود. چرا که وی تا کنون بارها و در مجامع مختلف سخن از خروج کشور از رکود به میان آورده.

به عنوان نمونه وی در شهریور۹۳ در جمع مردم مشهد و در حرم مطهر رضوی گفت: «ما به شما قول داده بودیم که بر رکود غالب خواهیم شد، امروز در کنار حرم علی‌ابن موسی‌الرضا (ع) به ملت ایران اعلام می‌کنم ما خوشبختانه از رکود عبور کردیم.» اما در کمتر از دوسال بعد و در تیرماه سال ۹۵ در اجتماع مردم کرمانشاه از باقی ماندن رکود در اقتصاد کشور سخن گفت.

آنچه در این زمینه محل بحث قرار می‌گیرد این است که چه‌کسانی با چه نیاتی اطلاعات نادرستی از وضعیت اقتصادی کشور به روحانی می‌دهند که وی روزی خبر از اتمام رکود می‌دهد و روز دیگر ماندن در آن؟

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رشد بخش صنعت به میزان 6 و نیم درصد با اقدامات نعمت زاده

رشد بخش صنعت به میزان ۶ و نیم درصد با اقدامات نعمت زاده

شریعتمداری با بیان اینکه نعمت زاده برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد و خود را ...