خانه » اخبار جهان » ادامه روند افزایشی قیمت فولاد در داخل و تعرفه واردات فولاد ایران به اروپا
ادامه روند افزایشی قیمت فولاد در داخل و تعرفه واردات فولاد ایران به اروپا
ادامه روند افزایشی قیمت فولاد در داخل و تعرفه واردات فولاد ایران به اروپا

ادامه روند افزایشی قیمت فولاد در داخل و تعرفه واردات فولاد ایران به اروپا

عضو انجمن فولاد با اشاره به ادامه روند افزایشی قیمت فولاد داخلی، اظهار داشت: ایران با ارائه مدارک و همچنین تعهد برای جلوگیری از دامپینگ، مانع از اعمال تعرفه اتحادیه اروپا بر فولاد صادراتی کشور شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از قدس آنلاین، رضا شهرستانی در مورد بحث‌های مطرح‌ شده مبنی بر صدور رأی اتحادیه اروپا برای اعمال تعرفه ۲۳ درصدی واردات فولاد از ایران تا ۱۴ مهر ماه بیان کرد: برای جلوگیری از نهایی شدن این رأی باید وزارت خارجه و سفارت ایران در بلژیک پیگیری‌های لازم را انجام دهند و با ارائه مدارک، مانع از نهایی شدن این رأی شوند.

وی افزود: طرف ایرانی می‌تواند با ارائه مدارک، تعهد دهد که محصولات فولادی را با قیمت‌های بین‌المللی عرضه کند تا این مسئله‌ عاملی بازدارنده برای صدور رأی نهایی اعمال تعرفه واردات فولاد ایران به اروپا شود.

قیمت فولاد پایین قبل از تحریم ها

شهرستانی با بیان اینکه یکی از دلایل مطرح‌ شدن بحث اعمال تعرفه برای فولاد صادراتی ایران، تحریم‌ها بوده است ادامه داد: به دلیل اعمال تحریم‌ها، شرکت‌های ایرانی نمی‌توانستند محصول خود را با قیمت مناسبی صادر کنند. به همین دلیل این محصولات با قیمتی پایین‌تر از نرخ‌های جهانی صادر شده است که البته باید به رکود بازارهای جهانی در آن زمان نیز توجه کرد.

وی تصریح کرد: به دلیل اعمال تحریم‌ها برخی خریداران، فولاد ایران را تضعیف کردند و در نتیجه ارزان‌فروشی این محصولات اتفاق افتاد.

به گفته وی، اجرای قانون آنتی دمپینگ به ضرر صنعت فولاد ایران خواهد بود و علاوه بر کشورهای اروپایی، چراغ سبزی برای کشورهای دیگر نیز خواهد بود تا فولاد ایران را نخرند.

این عضو انجمن فولاد در ادامه با بیان اینکه قیمت محصولات فولادی در کشور رو به‌ افزایش است، یادآور شد: دلیل این مسئله، افزایش تقاضا در داخل نیست، بلکه بالا رفتن قیمت تمام‌ شده مواد اولیه است، به‌ طوری‌ که نرخ مواد اولیه ۵۰ درصد افزایش یافته و قیمت الکترود نیز بیش از ۱۰ برابر شده که این مسئله، رشد قیمت فولاد در داخل را به همراه داشته است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

روس نفت و نقشه راهی برای سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در بخش انرژی

روس نفت و نقشه راهی برای سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در بخش انرژی

مدیرعامل روس نفت به تازگی و در سفر اخیر رییس جمهور روسیه به تهران، نقشه ...