خانه » بازرگانی » نبود قطعات هواپیما برای تعمیر هواپیماهای دست دوم در پسابرجام
نبود قطعات هواپیما برای تعمیر هواپیماهای دست‌دوم
نبود قطعات هواپیما برای تعمیر هواپیماهای دست‌دوم

نبود قطعات هواپیما برای تعمیر هواپیماهای دست دوم در پسابرجام

در حالی رضا جعفرزاده عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از نبود قطعات هواپیما برای تعمیر هواپیماهای دست‌دوم انتقاد داشت که سازمان هواپیمایی کشوری با دفاع از ورود این نوع هواپیماها اطلاع داد: عوامل فرودگاهی در تأخیرات پروازی دخیل می‌باشند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، جعفرزاده در واکنش به انتقاد یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نسبت به ورود هواپیماهای دست‌دوم و عدم‌تأمین قطعات برای هواپیما حتی در پسابرجام، بیان داشت:‌ ورود هواپیماهای دست‌دوم به کشور مانند سایر شرکت‌های هواپیمایی در دنیا ممنوع نیست.

وی ادامه داد: مهم‌ترین اصل برای ورود هواپیما به کشور رعایت ضوابط و مقررات تعیین‌شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری از جمله سن، ایمنی و … می‌باشد که شرکت‌های هواپیمایی باید به این موارد توجه نمایند.

وی همچنین عوامل مختلف از جمله وضعیت جوی، دمای بالای هوا، نقص فنی هواپیما، عملیات شرکت و عوامل فرودگاهی و عدم‌توازن تقاضاهای این بخش با صندلی پرواز موجود را بر تاخیر پروازها موثر دانست و گفت: به همین منظور طرح توسعه ناوگان هوایی کشور یکی از محورهای مهم در دستور کار می‌باشد.

مشکل در تامین قطعات هواپیما

وی همچنین افزود: به‌کارگیری یا عدم‌استفاده از این هواپیماها براساس صرفه و صلاح اقتصادی بوده بنابراین شرکت‌های هواپیمایی ضمن رعایت اصول و مقررات مورد تأکید سازمان هواپیمایی نسبت به به‌کارگیری و یا حذف ناوگان خود عمل می‌کنند.

قلی‌الله قلی‌زاده نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس نیز ضمن اشاره به تأخیرات پروازی طی روزهای اخیر از ورود هواپیماهای دست‌دوم بدون تأمین قطعات را انتقاد کرده و اظار داشته بود:‌ نبود قطعات و فرسودگی ناوگان هوایی کشور علل تأخیر در عموم پروازها می‌باشد. پس از تحریم‌ها ورود قطعات هواپیما به کشور متوقف شده بود. پس از برجام نیز قرار بود همراه با خرید هواپیمای جدید، قطعات نیز وارد کشور گردد ولی تاکنون اقدام مهمی در این حوزه اتفاق نیفتاده است.

وی ضمن بیان این مطلب که اگر به پارکینگ هواپیماها مراجعه شود، چندین فروند هواپیمای مسافربری به‌دلیل نبود قطعات زمین‌گیر شده‌اند مشاهده خواهد شد، افزود: امروز ایرلاین‌ها به راحتی نمی‌توانند قطعات مورد نیاز برای هواپیماهای خود تهیه نمایند و حتی هواپیماهای جدیدی که خریداری شده دست‌دوم و با ساعت پروازی بالاست.

وی در انتها من تأکید بر این مورد که وقتی هواپیمایی دچار مشکل می‌شود از هواپیمای زمین‌گیرشده قطعه‌ای خارج و با قطعه معیوب جایگزین می‌شود، گفت: قطعاً این کار خطرناک است، اما به دلیل اینکه قطعه وارد کشور نمی‌شود چاره‌ای جز این امر نداریم.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جا به جایی ۱۱۵ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۶۴۸ مسافر در بخش حمل و نقل هوایی

جا به جایی ۱۱۵ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۶۴۸ مسافر در بخش حمل و نقل هوایی

رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از جا به جایی ۱۱۵ میلیون و ...