خانه » بازرگانی » پای کار آمدن بانک های دولتی و غیردولتی برای حمایت از بخش خصوصی
پای کار آمدن بانک های دولتی و غیردولتی برای حمایت از بخش خصوصی
پای کار آمدن بانک های دولتی و غیردولتی برای حمایت از بخش خصوصی

پای کار آمدن بانک های دولتی و غیردولتی برای حمایت از بخش خصوصی

مطابق اظهارات استاندار بوشهر، بانک های دولتی و غیردولتی این استان برای حمایت از بخش خصوصی در زمینه اعطای تسهیلات پای کار باشند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، مصطفی سالاری روز چهارشنبه در گردهمای مدیران بانک های و دستگاه های اجرایی مرتبط با کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بیان داشت: بین بخش خصوصی و بانک ها به عنوان یک بنگاه اقتصادی باید گفتمانی شکل گیرد که هر دو مجموعه هدف واحدی را دنبال کنند.

وی یادآور شد: در این ارتباط برگزاری نشست های هم اندیشی مشترک می تواند منجر به چاره اندیشی مناسبی برای حل مشکلات این حوزه باشد.

سالاری توضیح داد: همچنین مقرر شده با ایجاد کمیته نظارت بر عملکردها بانکها در حوزه حمایت از تولید، عملکرد آنها بصورت ماهانه رصد و گزارش شود.

وی تأکید کرد: برخی از مشکلات کنونی بخش خصوصی در حوزه نظام بانکی ملی است ولی با این حال نباید موانع کنونی باعث سخت گیری و سلیقه عمل کردن برخی مدیران بانکی شود.

بخش خصوصی نیازمند حمایت بانک های دولتی و غیردولتی

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه مسائل اقتصادی نباید سیاسی و جناحی شود افزون کرد: دستگاه های اجرایی مانند صنعت و معدن، شیلات، جهاد کشاورزی که متولی عمده فعالیت های صنعتی و تولید هستند باید برای رفع مشکلات تولید سعی و تلاش بیشتری داشته باشند.

سالاری ادامه داد: بانک ها در مورد رفتار با مردم و واحدهای تولیدی بخش خصوصی نیز رفتار مناسبی داشته باشند و سعی کنند در فضای دوستانه و مثبت متقاضیان تسهیلات بانکی را اقناع کنند.

وی با اشاره به عملکرد دولت در حوزه اقتصاد گفت: دولت رشد منفی ۷ درصدی اقتصاد را مثبت و نرخ تورم را تک رقمی کرد که این یک اتفاق بزرگ در حوزه اقتصاد کشور است.

سالاری افزود: ثبات نسبی نرخ ارز و بازار که مانع از نوسان زیاد قیمت ها شده از دیگر دستاوردهای مهم دولت به شمار می رود.

وی در ارتباط با مشکل ایجاد شده برای سپرده گذاران موسسه های مالی و اعتباری گفت: هم اکنون ساماندهی فعالیت های این حوزه به دلیل پیچیدگی های خاص خود تبدیل به بخش عمده ای از فعالیت های دولت شده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بررسی عوامل تقویت‌کننده اقتصاد ناسالم در کشور در طرح پایش

بررسی عوامل تقویت‌کننده اقتصاد ناسالم در کشور در طرح پایش

طی جدیدترین نشست طرح پایش کسب‌ و کار اتاق های سراسر کشور، به بررسی عوامل ...