خانه » بورس،ارز، سکه » کاهش ۳۸ واحدی شاخص بورس و رسیدن به مقدار ۷۹ هزار و ۶۲۰ واحدی
کاهش 38 واحدی شاخص بورس و رسیدن به مقدار 79 هزار و 620 واحدی
کاهش ۳۸ واحدی شاخص بورس و رسیدن به مقدار ۷۹ هزار و ۶۲۰ واحدی

کاهش ۳۸ واحدی شاخص بورس و رسیدن به مقدار ۷۹ هزار و ۶۲۰ واحدی

شاخص بورس اوراق بهادار تهران روز یکشنبه با کاهش ۳۸ واحدی در جایگاه ۷۹ هزار و ۶۲۰ واحدی قرار گرفت. البته لازم به ذکر است شاخص بورس در سایه کاهش حجم معاملات ۳۸ واحد افت کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، بازار سرمایه همچنان با کمبود نقدینگی دست به گریبان می باشد و رشدهای مقطعی که در این بازار اتفاق می افتند هنوز نمی توانند مشکلی را حل کردهو پس از چند روز رشد، شاخص دوباره روندی منفی به خود می گیرد.

قرار داشتن در فصل برگزاری مجامع شرکت های بورسی و بسته شدن نماد شمار زیادی از شرکت ها نیز عامل دیگری به شمار می رود که کاهش حجم معاملات و افزایش عرضه را در این روزها به دنبال داشته است.

براساس آمارها، در معاملات امروز بیش از ۷۴۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲ هزار و ۵۱ میلیارد ریال در ۴۱ هزار و ۶۰۸ نوبت خرید و فروش شد.

نوسانات شاخص بورس

بیشتر شاخص های اصلی بازار سرمایه با افت همراه بودند. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، ۲۱ واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، ۱۵ واحد کاهش یافته است.

شاخص قیمت (هم وزن) که بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می باشد، ۲۰ واحد و شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخش از سهام شرکت هاست که قابل معامله در بورس هستند، کمتر از یک واحد افت کرد.

همچنین شاخص بازار اول که به شرکت هایی اختصاص دارد که از نظر سرمایه، سود آوری و درصد سهام آزاد شناور، شرایط بهتری دارند، ۵۴ واحد پایین آمد. تنها شاخص مثبت بازار امروز، یعنی شاخص بازار دوم بورس ۷۷ واحد بالا رفت.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عقب نشینی شاخص کل بورس اوراق بهادار پس از ۷ روز کاری مثبت

عقب نشینی شاخص کل بورس اوراق بهادار پس از ۷ روز کاری مثبت

شاخص کل بورس اوراق بهادار در حالی پس از ۷ روز کاری مثبت، منفی شد، ...