خانه » بورس،ارز، سکه » عقب نشینی شاخص کل بورس اوراق بهادار پس از ۷ روز کاری مثبت
عقب نشینی شاخص کل بورس اوراق بهادار پس از ۷ روز کاری مثبت
عقب نشینی شاخص کل بورس اوراق بهادار پس از ۷ روز کاری مثبت

عقب نشینی شاخص کل بورس اوراق بهادار پس از ۷ روز کاری مثبت

شاخص کل بورس اوراق بهادار در حالی پس از ۷ روز کاری مثبت، منفی شد، که این هفته، هفته پُر ترافیکی است و این هفته آخرین فرصت برای شرکت‌هایی است که سال مالی آنها به پایان اسفند ماه ۹۵ ختم می‌شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از قدس آنلاین در پایان معاملات امروز یکشنبه بورس تهران تعداد ۷۴۲ میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش ۲۰۵ میلیارد تومان در ۴۱ هزار و ۶۰۸ نوبت دادوستد شد و شاخص بورس بعد از ۷ روز کاری مثبت، با افت ۳۸ واحدی مواجه شد و روی ۷۹ هزار و ۶۲۰ واحد ایستاد و ارزش بازار به ۳۲۰ هزار میلیارد تومان رسید.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم امروز روز منفی را پشت سر گذاشتند و فقط بازار دوم روز مثبتی را پشت سر گذاشت. شاخص کل هم ‌وزن با کاهش ۱۵ واحد به ۱۷ هزار و ۳۶۷ واحد، شاخص سهام آزاد شناور بدون نوسان به ۸۷ هزار و ۲۹۳  واحد، شاخص بازار اول با کاهش ۵۴ واحد به ۵۵ هزار و ۶۰  واحد رسیدند، اما شاخص بازار دوم با افزایش ۷۷ واحدی مواجه شد به  ۱۷۷ هزار و ۵۷۴  واحد دست یافت.

نمادهای تاپیرگذار بر شاخص کل

در افت شاخص امروز، در مقابل، شرکت‌های خدمات انفورماتیک با ۳۴  واحد، صنایع ملی مس ایران با ۲۹ واحد و ایران خودرو با ۸ واحد کاهش  بیشترین نقش را داشتند و در مقابل نماد شرکت های فولاد مبارکه با ۲۴ واحد، پتروشیمی جم با ۱۹ واحد و مخابرات ایران تا ۱۷ واحد تاثیر مثبت مانع افت بیشتر شاخص شدند.

همچنین امروز بیشترین حجم معاملات را بانک انصار، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پلی اکریل، ایران خودرو دیزل، بانک ملت و بانک کارآفرین به نام خود ثبت کردند.

امروز در گروه قندی‌ها هم‌زمان با افزایش قیمت شیرینی‌جات، برخی نمادهای معاملاتی به لطف معاملات دوطرفه حقیقی‌ها با رنج شدن قیمت سهام در سقف کامل قیمتی در برخی از سهم‌های این گروه بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جهش 426 پله ای شاخص کل بورس و وارد شدن به کانال 80 هزار واحدی

جهش ۴۲۶ پله ای شاخص کل بورس و وارد شدن به کانال ۸۰ هزار واحدی

شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه) همزمان با افزایش حجم معاملات، با جهش ۴۲۶ پله ای ...