خانه » اخبار جهان » در اکثر کشورهای اروپایی حداقل با یک بانک ارتباط فعال داریم
در اکثر کشورهای اروپایی حداقل با یک بانک ارتباط فعال داریم
در اکثر کشورهای اروپایی حداقل با یک بانک ارتباط فعال داریم

در اکثر کشورهای اروپایی حداقل با یک بانک ارتباط فعال داریم

طبق اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت اکنون در اکثر کشورهای اروپایی حداقل با یک بانک ارتباط فعال داریم و در ژاپن، هند، کره‌جنوبی و حتی سنگاپور کارها شروع شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مشرق، محمدرضا نعمت‌زاده امروز در حاشیه نهمین اجلاس اقتصادی مشترک ایران و ویتنام با بیان اینکه زمینه‌های همکاری زیادی میان دو کشور وجود دارد، بیان کرد: ویتنام عضو گروه آ س آن است بنابراین تجارت آزاد با برخی کشورها از جمله چین دارد و به این کشور متصل است و می‌تواند شرایط مناسبی برای توسعه همکاریهای ایران با این کشور نیز باشد.

وی با بیان اینکه در دیدار دو جانبه با مقامات ویتنام آنها را تشویق به سرمایه‌گذاری مشترک کردیم، افزود: دو شرکت ایرانی اکنون سرمایه‌گذاری خود را در حوزه‌های مشتقات نفتی و روغن‌های پایه که مورد نیاز ویتنام است در آن کشور شروع کرده‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه یکی از اقلام عمده صادراتی ما به ویتنام شیلات است ادامه داد: یکی از شرکت‌های ویتنامی برای فراوری آبزیان و صادرات آن به کشور خود در منطقه قشم ایران سرمایه‌گذاری و فعالیت خود را شروع کرده است.

بهبود روابط بانکی با کشورهای اروپایی

نعمت‌زاده درباره وضعیت تعاملات بانکی ایران با ویتنام یادآورشد: روابط بانکی ایران با سایر کشورها رو به بهبود است تعدادی از بانکها روابط خود را با ایران عادی کرده‌اند و اکنون در اکثر کشورهای اروپایی حداقل با یک بانک ارتباط فعال داریم و در ژاپن، هند، کره‌جنوبی و حتی سنگاپور کارها شروع شده است.

وی افزون کرد: با کشور ویتنام نیز به زودی روابط بانکی ما آغاز می‌شود و روز گذشته مقامات بانکی ویتنام دیداری با مقامات ایرانی داشتند که این دیدار امروز نیز ادامه می‌یابد و تفاهمات بانک مرکزی دو کشور برای شروع روابط بانکی راهگشا خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مسائل دیگری غیر از تحریمها پیش روی مسائل بانکی وجود دارد به طوری که ۱۰ سال بود که روابط بانکی، بانکهای ما قطع بود و بازسازی این روابط زمانی دارد. مقررات جدیدی در سطح بین‌المللی بین بانکها به وجود آمده که بانکهای ما در حال تطبیق خود با آن شرایط هستند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*