خانه » سایر » برگزاری همایش ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴
برگزاری همایش ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴
برگزاری همایش ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴

برگزاری همایش ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴

داود خانی معاون سازمان خصوصی سازی، از برگزاری همایش ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ در روز ۸ مردادماه اطلاع داد.

خانی از برگزاری همایش ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ در روز ۸ مردادماه در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما اطلاع داده و افزود: در سال گذشته رئیس کل سازمان خصوصی سازی در یکی از جلسات هیئت وزیران به ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان پرداخته بود و گزارشی مفصل در خصوص وضعیت اشتغال، بهره وری و … شرکتهای واگذار شده ارائه نمود که با استقبال مواجه شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی گفت: بر این اساس هیئت وزیران، سازمان خصوصی سازی را مکلف کرد تا بررسی های خود را در این زمینه گسترده تر کرده و بر این اساس این سازمان پایش علمی خود را برای بررسی بیش از ۱۰۰ شرکتی که سهام آنها بصورت بلوکی واگذار شده بود آغاز نموده است.

گزارش عملکرد خصوصی سازی

وی اظهار داشت: در این بررسی ها که توسط چند پژوهشکده مرتبط با این موضوع انجام گرفته، هفت شاخص مهم از جمله بهره وری، اشتغال، کارایی، توسعه، مالیات، سرمایه گذاری و … که هر یک دارای چند زیر شاخه می باشند ملاک کارشناسی قرار گرفته است و در نهایت تعدادی از شرکتها بیشترین نمره را در این زمینه کسب نمودند و به عنوان برترین ها مشخص شدند.

معاون سازمان خصوصی سازی همچنین ادامه داد: دوره مورد ارزیابی عملکرد این شرکتها به دو بخش تقسیم می شود، یک دوره سه سال پیش و سه سال بعد از واگذاری هر یک از این شرکتهاست که مبنای ارزیابی قرار گرفته و دوره دوم نیز سه سال قبل و نیز همه سالهای پس از واگذاری هر یک از این شرکتهاست که مورد بررسی قرار گرفته است.

خانی همچنین افزود: بر این اساس در همایشی که با عنوان ارزیابی عملکرد خصوصی سازی در اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ در روز ۸ مردادماه با حضور مقامات عالی رتبه کشور، مدیران شرکتهای برتر، روسای اتاقها، پژوهشگران و دانشجویان و … برگزار خواهد شد به معرفی شرکت های برتر در این زمینه و تقدیر از آنها بپردازیم و در همین حال در این همایش گزارشی از کارنامه خصوصی سازی در دولت یازدهم از جمله آثار و نتایج مثبت حاصل از واگذاریها در دولت تدبیر و امید ارائه خواهیم نمود.

وی در پایان اظهار نمود: علاقه مندان برای حضور در این همایش می توانند با سازوکاری که متعاقبا اعلام خواهد شد درخواست خود را به سازمان خصوصی سازی ارائه نمایند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بیانیه سازمان خصوصی سازی کشور در پی اظهار نظر درباره سهام عدالت

بیانیه سازمان خصوصی سازی کشور در پی اظهار نظر درباره سهام عدالت

سازمان خصوصی سازی کشور در پی اظهار نظر رئیس دولت نهم و دهم درباره سهام ...