خانه » اخبار جهان » سرمایه گذاری و همکاری مشترک دو جانبه دولت ایران و عراق
سرمایه گذاری و همکاری مشترک دو جانبه دولت ایران و عراق
سرمایه گذاری و همکاری مشترک دو جانبه دولت ایران و عراق

سرمایه گذاری و همکاری مشترک دو جانبه دولت ایران و عراق

منصور معظمی، مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و وزیر صنایع عراق در دیداری در خصوص سرمایه گذاری و همکاری مشترک دو جانبه در حوزه های صنعتی و سرمایه گذاری تبادل نظر نمودند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، معظمی در این نشست ضمن تبریک آزادی موصل اظهار داشت: عراق برای ما یک دوست استراتژیک می باشد و علاقمند هستیم در حوزه های صنعتی و سرمایه گذاری همکاری داشته باشیم. وی همچنین در خصوص مشارکت در نوسازی صنایع عراق اعلام آمادگی کرد .

منصور معظمی ضمن اشاره به این مطلب که سازمان مدیریت صنعتی بیش از ۶۰ سال سابقه در آموزش و تربیت مدیر دارد افزود: این سازمان با طراحی دوره های آموزشی، آمادگی تربیت و آموزش مدیران عراقی را ایجاد نموده است.

زمینه های همکاری مشترک ایران و عراق

مدیرعامل ایدرو همچنین با تاکید بر اینکه انتظار ما از عراق پیگیری جدی تر و فعال تر تفاهم نامه های بین دو کشور می باشد تصریح نمود: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای سرمایه گذاری در بخش های نفت، گاز، پتروشیمی و  صنایع پایین دست پتروشیمی، همچنین صنایع کشتی سازی، خودرو سازی و قطعه سازی آماده همکاری می باشد.

وی پیشنهاد داد تا با تشکیل کارگروهی از هر دو طرف ایرانی و عراقی مسائل مختلف همکاری در زمینه های صنعت، تولیدی و سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  در ادامه با بیان اینکه امروز مشکلاتی در حوزه صادرات خودرو داریم افزود: از دوستان عراقی انتظار داریم این مشکلات را حل نمایند.

محمدشیاع السودانی وزیر صنایع عراق نیز در این نشست با اشاره به علاقمندی کشورش برای پیگیری جدی تر مسائل فی‌مابین اظهار داشت: این پیشنهادها را به طور کارشناسانه مورد بررسی قرار می دهیم تا برای رفع مشکلات بین ایران و عراق در جهت همکاری بیشتر و فعال تر تلاش نماییم.

این هیات عراقی متشکل از وزیر صنایع عراق، معاونین، مدیران سازمان های دولتی، و شرکت های خصوصی عراقی در سفر به کشورمان با وزیر صنعت معدن و تجارت دیدار و از شهرک صنعتی شمس آباد بازدید نمودند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دیدار و رایزنی وزیر امور اقتصادی و دارایی با وزیر دارایی برزیل

دیدار و رایزنی وزیر امور اقتصادی و دارایی با وزیر دارایی برزیل

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در ادامه رایزنی های خود با برخی وزرای شرکت ...