خانه » اخبار جهان » دیدار رییس کل بانک مرکزی کشورمان با قائم مقام بانک مرکزی ویتنام
دیدار رییس کل بانک مرکزی کشورمان با قائم مقام بانک مرکزی ویتنام
دیدار رییس کل بانک مرکزی کشورمان با قائم مقام بانک مرکزی ویتنام

دیدار رییس کل بانک مرکزی کشورمان با قائم مقام بانک مرکزی ویتنام

رییس کل بانک مرکزی در دیدار با قائم مقام بانک مرکزی ویتنام اظهار داشت: خوشبختانه مذاکرات مفید و سازنده ای بین هئیت های کارشناسی دو کشور صورت گرفته است و امیدواریم این گفت و گوها، چشم انداز روشنی برای تعمیق روابط طرفین در زمینه های بانکی را فراهم نماید.

به گزارش آِ آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، ولی اله سیف عصر در دیدار خانم نگوین تای هانگ، بیان نمود: در سفر به ویتنام به همراه رییس جمهور شاهد علاقه مندی روسای دو کشور برای گسترش روابط بین دو کشور بودیم و با تاکید دکتر روحانی ملزم به ایجاد بسترهای مناسب روابط بانکی به منظور تسهیل و گسترش ارتباطات طرفین هستیم.بر این اساس لازم است تمام تلاش خود را برای ایجاد ارتباطات کامل بین بانک های تجاری دو کشور در دستور کار قرار دهیم.

رییس کل بانک مرکزی همچنین با بیان اینکه در مراودات بانکی بین بانک های مرکزی ایران و ویتنام روش های تسویه حساب بر اساس ارزهای محلی گزینه مناسبی می باشد، افزود: پیشنهاد می شود بحث های مقدماتی بین طرفین در این زمینه با ارایه پیش نویس صورت گیرد و در این مسیر شاهد تعمیق هرچه بیشتر روابط بانکی دو کشور باشیم.

رییس شورای پول و اعتبار در ادامه با برشمردن اقدامات بانک مرکزی در زمینه های مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم و همچنین قوانین تطبیق تاکید نمود: این اقدامات و دستاوردها در سال‌های اخیر توسط بانک مرکزی صورت گرفته که بر اساس آن تمام تلاش بانک مرکزی ایران انطباق با استانداردهای بین المللی بانکی می‌باشد تا در این مسیر بانک های خارجی با اطمینان خاطر به ایجاد و گسترش روابط با بانک های ایرانی اقدام نمایند.

همکاری بانک های ایران و ویتنام

وی ادامه دا: بانک های ویتنامی در صورت داشتن هرگونه ابهام و سوال، در کمترین زمان ممکن اطلاعات مناسب  و شفاف را از جانب بانک مرکزی ایران دریافت خواهند کرد.

سیف در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حجم قابل توجه گردشگران طرفین اظهار داشت: صنعت گردشگری از جمله زمینه های قابل استفاده برای گسترش روابط دو کشور می‌باشد و لازم است بانک های دو کشور  برای گسترش و تقویت این صنعت از طریق ارایه خدمات کارتی بین دو کشور با استفاده از اتصال سوئیچ های ملی نظام های پرداخت طرفین اقدام نمایند.

در این دیدار خانم نگوین تای هانگ قائم مقام بانک مرکزی ویتنام نیز ضمن ابراز خرسندی از مذاکرات طرفین بیان داشت: از علاقه مندی روسای دو کشور ایران و ویتنام کاملا‍ آگاه بوده و این امر بستر مناسبی برای بررسی ظرفیت همکاری های تجاری، بانکی و سرمایه گذاری را فراهم خواهد کرد.

این مقام بانکی ویتنامی خواستار برگزاری مستمر و دوره ای جلسات کمیته مشترک بانکی ایران و ویتنام در جهت بررسی راه های گسترش بانکی شده و افزود: هئیت های کارشناسی طرفین علاقه مند به استمرار جلسات مشترک برای انتقال تجربیات و رفع ابهامات در زمینه های بانکی و تجاری می‌باشند.

لازم به ذکر است هئیت بانکی ویتنام به سرپرستی قائم مقام بانک مرکزی آن کشور دیروز در جلسات جداگانه با کارشناسان بانک مرکزی در حوزه های ارزی، بین الملل و نظام های پرداخت راه ‌های گسترش همکاری‌های طرفین را بررسی کردند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سیستم بدون ربا یک محافظ برای تسهیل مبادلات مالی

سیستم بدون ربا یک محافظ برای تسهیل مبادلات مالی

طبق اظهارات رییس کل بانک مرکزی سیستم بدون ربا در بانکداری می‌تواند به عنوان یک ...