خانه » اخبار جهان » تفاهم نامه همکاری بین ایران و عراق در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی
تفاهم نامه همکاری بین ایران و عراق در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی
تفاهم نامه همکاری بین ایران و عراق در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی

تفاهم نامه همکاری بین ایران و عراق در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی

تفاهم نامه همکاری بین ایران و عراق در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی و بازسازی صنایع بین دو کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق به امضا رسید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، این تفاهم نامه همکاری ایران و عراق با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و محمد شیاع السودانی سرپرست وزارت صنایع و معادن و وزیر کار و امور اجتماعی عراق در روز یکشنبه پس از دیداری دو جانبه به امضا رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در این دیدار بازسازی، نوسازی و راه اندازی شهرک های صنعتی در عراق با استفاده از دانش و فنی تخصصی ایران را به عنوان دو پیشنهاد خود مطرح و تاکید نمود:  برقراری روابط بین بانکی به صورت طبیعی بین دو کشور برای گسترش مبادلات تجاری امری ضروری به شمار می رود.

زمینه های همکاری ایران و عراق

مهندس نعمت زاده همچنین از آمادگی ایران برای همکاری در  بخش های زیر بنایی به صورت گسترده با کشور عراق اطلاع داد و گفت : کشور ایران برای توسعه مناسبات و گسترش تبادلات تجاری و اقتصادی با کشور دوست و برادر عراق تصمیم و اقدامات جدی در نظر گرفته است.

همچنین شیاع السودانی سرپرست وزارت صنایع و معادن عراق، در این دیدار خواستار ایجاد پنج شهرک صنعتی توسط ایران در مناطق مرزی بین دو کشور شده است.

محمد شیاع السودانی، وزارت صنایع و معادن عراق را تنها دستگاه ذیربط در عقد قراردادهای اقتصادی طرفین معرفی نموده و اظهار داشت: ایده آتی عراق گسترش همکاری در زمینه شرکت های بخش خصوصی دو کشور می باشد.

وی در پایان ضمن اشاره به اینکه  پنج بانک ایرانی در عراق شعبه دارند، تصریح نمود:  بانک رشید عراق نیز درخواست ایجاد شعبه خود را در ایران ارائه نموده که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

حجم ٢ میلیارد و ٤٠٠ هزار دلار مبادلات تجاری ایران و فرانسه

حجم ٢ میلیارد و ۴٠٠ هزار دلار مبادلات تجاری ایران و فرانسه

طبق اعلام رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، حجم مبادلات تجاری ایران و ...