خانه » سایر » انتقاد از عملکرد بخش هایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران
انتقاد از عملکرد بخش هایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران
انتقاد از عملکرد بخش هایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران

انتقاد از عملکرد بخش هایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران

معاون حقوقی شورای‌عالی انجمن‌های ایثارگران اطلاع داد: بنیاد شهید بیش از ۱۵۰۰ میلیارد بدهی به بیمه ایران داشته تا جایی که بعضی از بیمارستان‌ها از پذیرش بیماران ایثارگر خودداری کرده اند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، مجتهد معاون حقوقی این شورا ضمن انتقاد از عملکرد بخش هایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار داشت: متاسفانه مدیرانی بدون برنامه وارد بنیاد شده اند و بعضا بعد از گذشت دو سال همچنان نتوانستند کاری برای جامعه هدف انجام دهند.

وی افزود: همچنین افراد منصوب شده به دلیل ارتباط فامیلی یا هم جناح بودن در مسائل سیاسی انتخاب شده‌اند و صد در صد بدون کارایی هستند. آقایان در کمیسیون ها فعال نبوده و حتی بنیاد شهید بیش از ١۵٠٠ میلیارد بدهی به بیمه ایران داشت تا جایی که بعضی از بیمارستان ها از پذیرش بیماران ایثارگران خودداری کردند.

وی بیان نمود: عمده مسائل ایثارگری تنها کمبود امکانات و منابع نمی‌باشد بلکه مدیرانی‌اند که نمی‌توانند از نهادهای ذی ربط این امکانات را مطالبه نمایند و بعضا برخی دستگاه ها مثل بانک ها حتی از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند.

مشاور حقوقی این شورا همچنین گفت: مشکل دیگر حوزه کارشناسی می‌باشد. معاونت حقوقی هیچ وقت مدیری که کارایی داشته باشد در اختیار نداشته و همیشه روابط در سطح حداقلی بوده و حتی در انجام یک طرح کوچک آقایان عاجز می‌باشند فلذا در این حوزه هم نیازمند تحول هستیم.

عدم همکاری وزارتخانه ها با بنیاد شهید

مجتهد ضمن اشاره به این مطلب که اغلب وزارت خانه ها مشاور در امور ایثارگران دارند، افزود: آنها جلسات متعددی برگزار می‌کنند اما وقتی برای موضوعی پیگیر می‌شویم اظهار بی اطلاعی کرده یا عدم ابلاغ برای اجرایی شدن را مطرح می‌کنند و یا موارد دیگر. بنیاد مجموعه نهادی می‌باشد که با قدرت تمام می‌تواند در امور قضایی مطالبه جدی کند که حتی توانایی دارد حکم دهد و این حکم قطعی و لازم الاجرا می‌باشد.

مجتهد با تاکید بر اینکه وجود قسمت فرهنگی بنیاد با نبودش علی سویه است و ما نمی‌بینیم موضوعی به خوبی در صدا و سیما منتشر گردد، اظهار داشت: شورا تقاضا دارد هر کدام از مجموعه ها اعتراضی به این مباحث داشتند حاضریم در جمع رسانه ها مناظره کرده و مطالب را بیان نماییم.

وی خاطر نشان کرد: تا کنون مطالباتی که از بنیاد توسط این شورا مورد پیگیری قرار گرفته نتایج محسوسی در پی نداشته و اگر این روند ادامه پیدا کند ما در قوه قضاییه اقامه دعوی کرده و نیز تجمعاتی را در این خصوص توسط ایثارگران انجام خواهیم داد.

مشاور حقوقی شورا در انتهای سخنان خود ضمن اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از بنیاد شهید تصریح نمود: ما گزارش ها را در مورد تحقیق و تفحص انجام داده‌ایم اما حتی یک پرونده تا کنون با تحقیق و تفحص به نتیجه نرسیده و خود ساختار تحقیق و تفحص نیازمند تغییرات جدی می‌باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم ارتباط انحراف مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان به دیوان محاسبات

عدم ارتباط انحراف مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان به دیوان محاسبات

عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور، طی گفت و گویی درباره علت عدم نظارت ...