خانه » سایر » ابلاغ برنامه پنج ساله ششم توسعه به هیات دولت توسط رئیس جمهوری
ابلاغ برنامه پنج ساله ششم توسعه به هیات دولت توسط رئیس جمهوری
ابلاغ برنامه پنج ساله ششم توسعه به هیات دولت توسط رئیس جمهوری

ابلاغ برنامه پنج ساله ششم توسعه به هیات دولت توسط رئیس جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت اطلاع داد: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برنامه پنج ساله ششم توسعه را به هیات دولت ابلاغ نموده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، لایحه برنامه پنج ساله ششم توسعه از سوی دولت به مجلس نهم تحویل داده شده بود، اما رسیدگی به این لایحه به عهده مجلس دهم بود و در جریان رسیدگی به این لایحه هم اصلاحات فراوانی در لایحه پیشنهادی دولت صورت پذیرفت تا جایی که برخی صاحبنظران برنامه ششم توسعه را عملا طرح مجلس می‌دانستند تا لایحه دولت.

با وجود رعایت نشدن نکات مهم مورد نظر دولت در تصویب این لایحه، زمانی که برنامه ششم تبدیل به قانون و ایرادات آن از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام رفع شد؛ ۲۸ اسفند ماه سال ۱۳۹۵ علی لاریجانی، قانون برنامه ششم را به رییس جمهور ابلاغ و رییس جمهور نیز در جلسات هیات دولت دستور اجرای این قانون را صادر کرده بود.

در ادامه این گزارش آمده است: بنابراین اجرای قانون برنامه ششم توسعه طبق روال در دستور کار دستگاه‌های مختلف اجرایی قرار گرفته و جوسازی‌های اخیر هم عموما با اهداف سیاسی صورت می گیرد.

تکذیب عدم اجرای برنامه پنج ساله ششم

پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام داشت: حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهور ۲۵ اردیبهشت ماه امسال با بیان این مطلب که عنوان عدم اجرای برنامه ششم از سوی روحانی را تکذیب می نمایم آیا این خبر از پایه بی اساس و نادرست است، پاسخ داد: به هر حال قانون دستپخت انسان ها است ممکن است در اجرا با مشکلاتی مواجه باشد ولی می توان با ارسال لایحه به مجلس آن را اصلاح کرد.

دولت هیچ مقاومتی در برابر مجلس نشان نداده و نیز نشان نخواهد داد. خوشبختانه تعامل قابل قبولی بین دولت و مجلس شورای اسلامی برقرار می باشد و دولت یازدهم کوشید فارغ از نگاه سیاسی نمایندگان رفتار اغنایی داشته باشد.

در این گزارش اشاره شده است: امیری ضمن بیان اینکه در دولت یازدهم صدها فقره قانون از سوی رئیس جمهور به دستگاهای ذیربط ابلاغ شده ، خاطر نشان ساخت: برنامه ششم طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده است اما رییس جمهور در جلسه هیأت دولت دستور اجرایی شدن آن را صادر کرد که بر این اساس مقرر شد اگر این برنامه نیازمند هرگونه دستورالعمل، مصوبه و آیین نامه باشد، در جلسات دولت تصویب و برای اجرا به نهادهای ذیربط ابلاغ شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیشی گرفتن دولت دوازدهم از دولت یازدهم در واردات از چین

پیشی گرفتن دولت دوازدهم از دولت یازدهم در واردات از چین

براساس گزارش شهریورماه گمرک جمهوری اسلامی ایران، دولت دوازدهم از دولت یازدهم در واردات از ...