خانه » بانک و بیمه » وجوه سپرده گذاران کاسپین تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد
وجوه سپرده گذاران کاسپین تا سقف 20 میلیون تومان پرداخت خواهد شد
وجوه سپرده گذاران کاسپین تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد

وجوه سپرده گذاران کاسپین تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد

محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: بر اساس تعهدات بانک مرکزی، وجوه سپرده گذاران کاسپین تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، پرداخت وجوه سپرده گذاران موسسه کاسپین تا سقف ۲۰ میلیون تومان به زودی آغاز خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما بیان داشت:‌ موسسه کاسپین، مجموعه ای از چند تعاونی بود که در این موسسه تجمیع شده است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: کاسپین متعهد شد مطالبات مردم را به صورتی تامین و پرداخت کند که در این زمینه کوتاهی ها و قصوری از طرف برخی افراد منجر به طرح شکایات مردم شده است. وی همچنین افزود:‌ هم اکنون این شکایات در دست رسیدگی می باشد.

انتقادات سپرده گذاران کاسپین از بانک مرکزی

محسنی اژه ای در پاسخ به این پرسش که با توجه به انتقادات سپرده گذاران کاسپین از بانک مرکزی که به تعهدات خود مبنی بر بازگرداندن وجوه سپرده، تاکنون عمل ننموده است، آیا نماینده ناظر دستگاه قضا در آنجا حضور دارد یا خیر؟‌ پاسخ داد: سپرده گذاران در موسسه کاسپین مبالغی از یک میلیون تا میلیاردی سپرده گذاری کرده اند و قرار است مبالغ زیر یک میلیون تا سقف ۲۰ میلیون تومان به سپرده گذاران عودت داده شود.

وی در ادامه افزود:‌ به عنوان نمونه فردی که یک میلیون تومان در این موسسه سپرده گذاری کرده تا سود دریافت کند حالا درگیر گرفتاری شده باید پولش را پس بگیرد چون تامین یک تا دو سه میلیون آنقدر هم دشوار نیست.

معاون اول قوه قضاییه درباره آخرین پیگیری ها در این زمینه افزود: قرار شده بانک مرکزی سپرده های تا سقف  ۲۰ میلیون تومان را بپردازد ضمن اینکه باید برای سپرده گذاری های بیش از این مبلغ تامین اعتبار شود که به تدریج به سپرده گذاران پرداخت شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب زرنگی بگذارند

بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب زرنگی بگذارند

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب ...