خانه » سایر » نرخ بیکاری در ۱۳ استان کشور کاهش پیدا کرده است
نرخ بیکاری در ۱۳ استان کشور کاهش پیدا کرده است
نرخ بیکاری در ۱۳ استان کشور کاهش پیدا کرده است

نرخ بیکاری در ۱۳ استان کشور کاهش پیدا کرده است

بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور، در جلسه شورای اداری لرستان اظهار داشت: نرخ بیکاری در ۱۳ استان کشور کاهش پیدا کرده است.

بابک دین پرست در جلسه شورای اداری لرستان، بیان کرد: امسال دولت تصمیم گرفته اجرای طرح رونق تولید را با هدف صیانت اشتغال ۱۰ هزار واحد تولیدی با مبلغ ۱۰۰هزار میلیارد ریال ادامه دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی همچنین گفت: سرمایه درگردش مورد نیاز برای ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی، تسهیلات ۶ هزار طرح نیمه تمام با پیشرفت ۶۰ درصد و بازسازی ۵ هزار واحد اقتصادی را در دستور کار قرار گرفته است.

معاون اقتصادی وزیر کشور ادامه دا: دولت برای رونق بخشیدن به واحدهای تولیدی ۳۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه در نظر گرفته است.

دین پرست ضمن بیان این مطلب که نرخ بیکاری در ۱۳ استان کشور کاهش پیدا کرده است، افزود: در بهار سال جاری نرخ بیکاری در کشور ۱۲.۶ بود که نسبت به مدت مشابه ۰.۲ درصد افزایش داشته است. این میزان در لرستان ۱۱.۸ درصد بوده که نسبت به مدت مشابه ۲.۵ درصد کاهش را نشان می دهد.

آیت‌الله هاشم نیازی نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری، نیز اظهار نمود: استان نیازمند اعتبارات بیشتر برای توسعه است. لرستان به قدری از محرومیت رنج می‌برد که هرچقدر تخصیص اعتبار بدهید حالاحالاها مشکلاتش برطرف نخواهد شد، امید است سفر وزیر کشور و دیگر مسئولان به لرستان، در راستای حل مشکلات این استان باشد.

کاهش نرخ بیکاری در لرستان

وی در ادامه بیان داشت: اساس نظام ما بر اسلامیت و جمهوریت می باشد و بین صاحب نظران و صاحبان فکر و اندیشه بحث است که در بین اسلامیت و جمهوریت کدام یک اولویت دارند، پاسخ داد: در این باره سلیقه‌های مختلفی وجود دارد و روایتی داریم که هشداری برای همه گروه‌ها و سلیقه‌ها می باشد.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه یکی از مسئولین بزرگ نظام خدمت یکی از مدرسین و آیات عظام مشهد رسیده و ایشان این روایت را فرموده اند: هرکس رضای مردم را بر رضای خدا ترجیح بدهد بداند که نه رضای مردم نصیب او خواهد شد نه رضای خدا، و ادامه داد: جای این نیست که بگوییم جمهوریت را حفظ کنیم یا اسلامیت، اگر شما رضای خدا را در نظر گرفته اید در هر بخشی از مدیریت کشور که مسئولیت دارید بدانید هم رضای خدا و هم رضای مردم با شماست.

وی تصریح نمود: چنانچه گرفتار سیاسی کاری شوید و رضای خدا در درجه اول  اهمیت لحاظ نشود بدانید هم نارضایتی خدا و هم نارضایتی مردم نصیبتان می شد و خدمت رسانی خیرو برکت به دنبال خواهد دارد.

نیازی در انتها ضمن بیان اینکه لرستان از قدیم به عنوان استانی ولایت‌مدار بوده، افزود: در مدیریت لرستان به عنوان تشخیص شخصی من مهندس هوشنگ بازوند با حفظ سلیقه‌های موجود تا کنون به گونه ای رفتار نموده که هیچکدام از جناحین روی ایشان حساسیت ندارند، ضمن اینکه خطی که دارد را حفظ نموده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بهبود یک درصدی نرخ بیکاری تابستان نسبت به مدت مشابه سال قبل

بهبود یک درصدی نرخ بیکاری تابستان نسبت به مدت مشابه سال قبل

نرخ بیکاری تابستان ۹۶ معادل ۱۱.۷ درصد اعلام شد که نسبت به بهار امسال ۰.۹ ...