خانه » اخبار جهان » پشت گرمی دولت قطر ۴۰ میلیارد دلار ذخیره نقدی ارزی و یا طلا
پشت گرمی دولت قطر ۴۰ میلیارد دلار ذخیره نقدی ارزی و یا طلا
پشت گرمی دولت قطر ۴۰ میلیارد دلار ذخیره نقدی ارزی و یا طلا

پشت گرمی دولت قطر ۴۰ میلیارد دلار ذخیره نقدی ارزی و یا طلا

دولت قطر هم اینک ۴۰ میلیارد دلار ذخیره نقدی ارزی و یا طلا دارد و به علاوه صندوق سرمایه گذاری ملی قطر دارای بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار اعتبار است که به سرعت می تواند نقد شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز، رییس بانک مرکزی قطر گفت کشورش با دارا بودن ۳۴۰ میلیارد دلار ذخائر ارزی به خوبی قادر خواهد بود شوک های ناشی از تحریم کشورهای عربی همسایه را مدیریت کند و از این بابت نگرانی ندارد.

شیخ عبدالله بن سعود آل ثانی در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا که روز دوشنبه در وب سایت این شبکه انتشار یافته با اعلام این خبر، اعلام کرد، با این ذخائر مالی کشورش هیچ نگرانی از بایکوت کشورهای عربی همسایه ندارد. وی افزود: این اعتبار سیستم ماست؛ ما به اندازه کافی پول داریم تا بتوانیم شوک ها را مدیریت کنیم.

ادعای حمایت دولت قطر از تروریسم

این مقام قطری در پاسخ به ادعاهای کشورهای عربی تحریم کننده قطر دباره حمایت مالی قطر از تروریسم بیان کرد: دفتر حساب و کتاب ما پاک است و آن را در اختیار هر کسی می گذاریم تا بررسی کند… ما همکاری شفافی با صندوق بین المللی پول و دیگر نهادهای بین المللی در تنظیم قوانین مالی و نیز ممیزی و حسابرسی هایمان داریم.

او با رد موج عظیم خروج سرمایه از قطر یادآور شد: کشورش در یک ماه گذشته و پس از بایکوت کشورهای عربی همسایه، تنها با خروج بخش اندکی از سرمایه های خارجی های مقیم قطر روبرو بوده و در مقابل سرمایه های بیشتری وارد این کشور شده. طبق ادعای این مقام قطری، ورودی ها بیش از خروجی هاست.

او افزون کرد: قطر هم اینک ۴۰ میلیارد دلار ذخیره نقدی ارزی و یا طلا دارد و به علاوه صندوق سرمایه گذاری ملی قطر دارای بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار اعتبار است که به سرعت می تواند نقد شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*