خانه » سایر » سیاست‌های پوپولیستی و عامه پسند در برخی کشورها عامل بحرانی شدن اقتصاد
سیاست‌های پوپولیستی و عامه پسند در برخی کشورها عامل بحرانی شدن اقتصاد
سیاست‌های پوپولیستی و عامه پسند در برخی کشورها عامل بحرانی شدن اقتصاد

سیاست‌های پوپولیستی و عامه پسند در برخی کشورها عامل بحرانی شدن اقتصاد

تازه ترین گزارش مجمع جهانی اقتصاد از وضعیت اقتصادی کشورها نشان دهنده آن است که همچنان در برخی کشورها سیاست‌های پوپولیستی و عامه پسند عامل بحرانی شدن اقتصاد این کشورها می باشد.

براساس گزارش شاخص ریسک جهانی که از طرف مجمع جهانی اقتصاد منتشر می شود، نابسامانی سیاست های اقتصادی کشورها مهمترین عامل بحران اقتصادی اعلام شده است.

در این گزارش به نتایج انتخابات اخیر انگلیس و آمریکا اشاره شده و نتایج آنها را به لحاظ شاخص های اقتصادی غیر منتظره اعلام کرده است.به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرآنلاین،دراین گزارش، جوامع دوقطبی و دورنمای سیاسی مرکز توجه بسیاری از کشورها بوده است.

با افزایش فاصله نسلی و تفاوت های فرهنگی، ریسک ها در خصوص تسریع بهبود وضعیت اقتصادی به واسطه تغییرات تکنولوژی افزایش یافته است. علی رغم اینکه در برخی از کشورها سطح رفاه و خدمات اجتماعی بالا می باشد، اما در مقابل سیاست های پوپولیستی حاکم شده و اقتصاد جهانی را دچار بحران کرده است.

آثار سیاست های پوپولیستی

برخی کشورها نیز نتوانسته اند صدمات بحران مالی که در سال ۲۰۰۸ رخ داد، را جبران نمایند. اما تنها افزایش رشد اقتصادی موجب نمی شود که اقتصاد کشور بهبود یابد و باید بیشتر به افزایش درآمد و بیکاری توجه گردد.

در ادامه این گزارش تاکید شده است که افزایش درآمد و ثروت شاخص بسیار مهمی در ۱۰ سال آینده به شمار می رود و اگر درآمد و ثروت افراد افزایش پیدا نکند، بلعکس فقر و بیکاری در جامعه حاکم می شود و این موضوع ریسک جهانی را افزایش خواهد داد.

بررسی های مجمع جهانی اقتصاد همچنین نشان می دهد که نابرابری بین کشورها طی ۳۰ سال گذشته با سرعت کاهش پیدا کرده  همچنین سرعت آهسته رشد اقتصادی از سال ۲۰۰۸ تنوع کسب درآمد را افزایش داده است. پس از بحران مالی سیاست گذاری اقتصادی برخی کشورها پولی شده است و نه مالی.

در این گزارش بیان دشه است که در شاخص افزایش ریسک جهانی، دو قطبی شدن سیاست های اقتصادی در کشورها عاملی است که می تواند در ده سال آینده از مهمترین شاخص های تاثیر گذار به شمار ورد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش ۳۵ درصدی وابستگی به نفت در بودجه سال ۹۶

افزایش ۳۵ درصدی وابستگی به نفت در بودجه سال ۹۶

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به افزایش ۳۵ درصدی وابستگی به نفت در بودجه ...