خانه » بانک و بیمه » در تنگنا قرار گرفتن بخش های اقتصادی و تولیدی کشور با نرخ سود بالا
در تنگنا قرار گرفتن بخش های اقتصادی و تولیدی کشور با نرخ سود بالا
در تنگنا قرار گرفتن بخش های اقتصادی و تولیدی کشور با نرخ سود بالا

در تنگنا قرار گرفتن بخش های اقتصادی و تولیدی کشور با نرخ سود بالا

علی طیب نیا در آیین افتتاح موزه بانک ملی ایران ضمن اشاره به نرخ بالای سود بانکی اظهار داشت: این نرخ سود بالا بخش های اقتصادی و تولیدی کشور را در تنگنا قرار داده است.

علی طیب نیا در مراسم آغاز به کار موزه بانک ملی ضمن اشاره به تداوم اصلاحات در نظام بانکی کشور، افزود: انتظار ما از بانک ملی این است که اقدامات اصلاحی را بیش از پیش انجام دهد.

وی همچنین اظهار داشت: از سالهای پیش همیشه این سوال برای اندیشمندان مطرح بوده که علت پیشرفت و توسعه کشورها چیست؟ طی دهه گذشته جواب های مختلفی به این سوال داده شده اما در نهایت به این جواب رسیده اند که توسعه چیزی نیست جز توان و ظرفیت یک جامعه برای پاسخگویی به مشکلات جامعه. تبادل اندیشه ها و افکار فقط در یک نسل نیست بلکه بین نسل های یک جامعه نیز می تواند صورت پذیرد..

وزیر اقتصاد در ادامه ضمن اشاره به مشکل آب در کشور خاظر نشان کرد: گذشتگان چگونه مشکل آب را حل کرده اند، مطالعه تاریخ به ما کمک می کند که مشکل آب را حل نماییم. بر ماست که میراث فرهنگی را حفظ و از دانش و تجربه گذشتگان استفاده کنیم.

کاهش نرخ سود بالا نیازمند پیشگامی بانک ملی

طیب نیا، بانک ملی را یک میراث برای کشور دانست که ضمن برخورداری از بیش از ۳ هزار شعبه و ۴۰ هزار کارمند، سرمایه ارزشمندی برای کشور می باشد و تجسمی از تجربه دانش بانکداری در اقتصاد ایران است. پس باید از این ذخیره ارزشمند برای اصلاح نظام بانکی کشور استفاده نمود.

وی همچنین گفت: انتظار ما از بانک ملی این است که با استفاده از دانش انباشته شده نقش پیشرو را در نظام بانکی ایفا نماید. نرخ سود بانکی یکی از معضلات اساسی امروز ایران است، از بانک ملی ایران انتظار می رود در کاهش نرخ سود پیشگام گردد.

این عضو دولت یازدهم تصریح نمود: انتظار ما بر این است که بانک ملی وظیفه خود را در حمایت از صنایع کوچک و متوسط و سرمایه در گرش بنگاه ها به عنوان  بانک پیشرو ایفا کند.

طیب نیا در انتها با تاکید بر بر تسریع در واگذاری اموال مازاد بانک ملی ایران، توسعه بانکداری الکترونیک،  توسعه فناوری اطلاعات؛ ارتقای دانش نیروی انسانی بانک و تامین مالی فعالیت های اقتصادی بویژه صنایع کوچک و متوسط در این بانک را خواستار شد. همچنین استفاده از فضای پسابرجام و گسترش روابط بین المللی را از دیگر اقدامات لازم بانک ملی دانسته و گفت: بانک ها در خط مقدم نبرد اقتصادی هستند.

کد تخفیف

۵ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سوء استفاده از فاصله تصویب تا اجرای کاهش سود بانکی

سوء استفاده از فاصله تصویب تا اجرای کاهش سود بانکی

بنا بر اظهارات فاطمه حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، برخی بانک های کشور از فاصله ...