خانه » سایر » اولویت اول کشور در شرایط فعلی بدون تردید اقتصاد کشور می باشد
اولویت اول کشور بدون تردید اقتصاد کشور می باشد
اولویت اول کشور بدون تردید اقتصاد کشور می باشد

اولویت اول کشور در شرایط فعلی بدون تردید اقتصاد کشور می باشد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در مراسم افتتاح موزه بانک ملی اظهار داشت: اولویت اول امروز بدون تردید اقتصاد کشور می باشد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری با حضور در آیین گشایش موزه بانک ملی بیان نمود: اقتصاد ایران باید بزرگ شود تا بتواند سالانه حداقل یک میلیون شغل برای جوانان خود ایجاد نماید و بتوانیم رشد دو رقمی مستمر را برای چندین سال ادامه دهیم. ما با چالش های متعددی در زمینه مسائل اقتصادی رو به رو هستیم اعم از اشتغال و معیشت مردم، که مشکل معیشت مردم باید حل شود. ما با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی می توانیم از مشکلات عبور نماییم.

جهانگیری در ادامه ضمن اشاره به صادرات ۵۰ میلیارد دلاری کالا افزود: بخش عمده‌ای از این صادرات، کالاهای نفتی می باشد و ردپای ارزش افزوده در آن محدود است.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: این روزها که قرارداد توتال امضا شده است من فکر کردم هر کس به ایران علاقمند باشد باید از آن خوشحال گردد. اما انسان متحیر می ماند که یک عده بهم می ریزند که چرا این قرارداد بسته شده است. واقعا چرا باید اینگونه باشد؟

اقتصاد کشور نیازمند سرمایه خارجی

وی افزود: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که در زمینه نفتی باید ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری صورت گیرد و این تنها ۵میلیارد از آن است آن هم با وجود اینکه آمریکا تهدید کرده که کسی حق ندارد بیش از ۲۰ میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری نماید این قرارداد شکست آمریکاست.

معاون اول رییس جمهور همچنین تصریح نمود: ما اولین ذخایر نفت و گاز دنیا و موقعیت استراتژیکی داریم که با وجود اینها می‌توانیم از مشکلات عبور نماییم به شرط اینکه توسعه و پیشرفت ایران برایمان اصل باشد.

وی در انتها اشاره نمود:‌ کشور ویتنام با مشکلاتی که داشته امروز توانسته بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار صادرات داشته باشد. در حالی که کشورمان از دهه ۴۰ وارد اقتصاد صنعتی شده ولی هنوز عمده حجم صادراتی ما را نفت تشکیل می دهد. این رویه باید اصلاح شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تاسیس دفتر شرکت توتال در واشنگتن به منظور هماهنگی با دولت آمریکا

تاسیس دفتر شرکت توتال در واشنگتن به منظور هماهنگی با دولت آمریکا

به منظور هماهنگی با دولت آمریکا بر سر تحریم ایران، دفتر شرکت توتال در واشنگتن ...