خانه » اخبار جهان » شرکت فرانسوی توتال به دنبال توسعه گاز مایع (LNG) در قطر
شرکت فرانسوی توتال به دنبال توسعه گاز مایع (LNG) در قطر
شرکت فرانسوی توتال به دنبال توسعه گاز مایع (LNG) در قطر

شرکت فرانسوی توتال به دنبال توسعه گاز مایع (LNG) در قطر

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از شریان نیوز، توتال پس از قرارداد با ایران به دنبال توسعه گاز مایع (LNG) در قطر است، این شرکت فرانسوی در دیدار با امیر قطر پیشنهادهای خود را مطرح کرده و مطمئن است که به دلیل نگرانی از منابع گازی مشترک با ایران پیشنهادش را می‌پذیرد.

به نقل از رویترز، سه شرکت بزرگ نفتی غربی برای توسعه گاز در قطر با این کشور لابی می‌کنند. اکسون موبیل، رویال داچ‌شل و توتال که معمولاً بدون توجه به طرفین درگیر، سرمایه‌گذاری در کشورهای دو طرف مجادله را دارند، مشتاق هستند حتی پس از بحران دیپلماتیک بین عربستان، امارات، بحرین و مصر با قطر از منافع اقتصادی خودشان عقب‌نشینی نکنند.

افزایش تولید گاز مایع توسط قطر

این سه شرکت بزرگ غربی پیش از این که قطر روز سه‌شنبه اعلام کند تولید گاز مایع خود را ۳۰ درصد افزایش می‌دهد، با امیر این کشور شیخ تمیم بن حامد آل ثانی دیدار داشتند.

شرکت‌ها و منابع صنعتی به رویترز اعلام کردند که رؤسای این سه شرکت علاقمندی خود را برای کمک به قطر به تولید ۱۰۰ میلیون تن گاز مایع که معادل یک سوم تولید فعلی قطر است، برای ۵ تا ۷ سال آینده اعلام کرده‌اند.

این شرکت‌ها سرمایه‌های زیادی در کشورها دارند و این سرمایه‌گذاری‌ها بدون توجه به طرفین درگیر صورت می‌گیرد. آنها حتی در بحران دیپلماتیک اخیر که بین کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر با قطر صورت گرفته، بی‌طرفانه عمل می‌کنند و تنها دنبال منافع اقتصادی خودشان هستند.

اگرچه سخنگوی این سه شرکت تاکنون در این باره اظهارنظری نکرده‌اند، یکی از رؤسای شرکت‌ها گفته است فرصت‌های اقتصادی بسیار بزرگ به در نظر گرفتن ریسک سیاسی‌اش می‌ارزد.

مطابق اظهارات رئیس این شرکت، تنها یک سیاست وجود دارد و آن این است که باید رفتارهای ما براساس همکاری‌های اقتصادی باشد. باید انتخاب‌ها صرفاً بر مبنای اقتصادی باشد و اگر در قطر هستی مثل قطری‌ها رفتار کنی، و اگر در امارات هستی مانند اماراتی‌ها عمل کنی.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شروع صادرات گاز از جمهوری آذربایجان به ایتالیا از سال 2020

شروع صادرات گاز از جمهوری آذربایجان به ایتالیا از سال ۲۰۲۰

مدیرعامل شرکت خط لوله ترنس آدریاتیک (تاپ) اعلام کرد با وجود اعتراض‌های مردم ایتالیا، این ...