خانه » بانک و بیمه » بازگشت دوباره تورم به مقدار دو رقمی در دولت یازدهم
بازگشت دوباره تورم به مقدار دو رقمی در دولت یازدهم
بازگشت دوباره تورم به مقدار دو رقمی در دولت یازدهم

بازگشت دوباره تورم به مقدار دو رقمی در دولت یازدهم

مطابق اظهارات چهره ماندگار نظام بانکی که امروز توسط دولت تقدیر شد، نرخ تورم دوباره به چرخه دورقمی بازگشته و اگر دولت نتواند در دور تازه فعالیت های خود، سیاست مربوط به استقلال بانک مرکزی و ثبات مالی را تقویت کند،به سمت تورم های تا محدوده ۲۰درصد پیش خواهیم رفت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، احمد عزیزی با بیان اینکه بخش مالی اقتصاد ایران بانک محور است، بیان کرد: به دلیل وجود مشکلات در بخش مالی اقتصاد، برگزاری بیست و هفتمین همایش سیاست های پولی و ارزی می تواند برای رسیدن به راه حل مشکلات، ارتقاء سطح سیاست گذاری های پولی و سازماندهی مدیریت و حکمرانی در این بخش موثر واقع شود.

چهره ماندگار نظام بانکی اشاره کرد: سیستم بانکی امروز از اولویت های اصلی اقتصاد ایران بوده و باید گفت نظام بانکی همچنان از اولویت های امسال و سال های آینده اقتصاد خواهد بود.

وی درباره اولویت های امروز نظام بانکی که می تواند در همایش سیاست های پولی و ارزی مطرح شود، یلدآور شد: ارتقاء سیستم بانکی باید از اهداف همیشگی دولت و بانک مرکزی باشد.

تورم و نظام بانکی از اولویت های دولت

عزیزی افزون کرد: باید گفت بخش مالی و سیستم بانکی به صورت مداوم با نوعی بی ثباتی مالی و بحران دائمی در اقتصادهای مدرن مواجه است. به صورت کلی، ارتقاء و تقویت سیستم بانکی و ثبات سیستم مالی در بنگاه ها و موسسات پولی باید از اولویت های هر اقتصادی باشد.

به گفته وی، دولت دوازدهم باید تلاش کند تا سطح استقلال بانک مرکزی ارتقاء‌ یابد. اگر سیاست گذاری پولی مستقل نباشد، بازیچه اهداف کوتاه مدت و زودگذر قرار می گیرد و از این طریق ثبات سیستم پایین خواهد آمد.

چهره ماندگار نظام بانکی اضافه کرد: توجه دولت جدید باید ارتقاء سطح استقلال بانک مرکزی و تقویت نظارت مالی در کنار ایجاد عملکرد یکپارچه مالی باشد.

عزیزی در خصوص لزوم حفظ دستاوردهای تورمی دولت توضیح داد: موضوع تورم، اشتغال و داد و ستدهای اقتصادی از مباحث پیچیده در سیاست گذاری های پولی کشور بوده و رسیدن به نقطه بهینه در این بخش نیازمند استقلال سیاست گذار است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش نرخ سود بانکی همچنان یکی از برنامه های بانک مرکزی است

کاهش نرخ سود بانکی همچنان یکی از برنامه های بانک مرکزی است

کاهش نرخ سود بانکی همچنان یکی از برنامه های ثابت بانک مرکزی است؛ بعد از ...