خانه » سایر » توسعه و گسترش روابط تجاری و اقتصادی ایران و کرواسی
توسعه و گسترش روابط تجاری و اقتصادی ایران و کرواسی
توسعه و گسترش روابط تجاری و اقتصادی ایران و کرواسی

توسعه و گسترش روابط تجاری و اقتصادی ایران و کرواسی

ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تشریح دستاوردهای سفر به کروواسی خبر داد: روابط تجاری و اقتصادی ایران و کرواسی توسعه خواهدیافت.

طبق اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تبادل دانش در حوزه های بیمه ای و صندوق های بازنشستگی گسترش یافته، اشتغال های کوچک و متوسط بین ایران و کرواسی ایجاد شده و مبادلات تجاری و سرمایه گذاری در بخش های مورد علاقه کرواسی و جذب سرمایه در ایران سامان می یابد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی در تشریح سفر اخیر خود به کرواسی تصریح کرد: در سفر به کرواسی، جلسه بسیار مهمی با حضور از بازرگانان، نمایندگان شرکت های خصوصی و بخش دولتی کراوسی همراه با معاونان وزارت کار و سه مدیر ارشد از وزارتخانه های جهاد و کشاورزی، نیرو، راه و شهرسازی و هلدینگ های بزرگی که در ایران هستند تشکیل شد و در مجموع امور مربوط به صندوق های بازنشستگی و بخش خصوصی در این دیدارها سامان یافت.

حوزه‌های روابط تجاری ایران و کرواسی

وی ادامه داد: بیشترین مذاکرات ما درمورد نیازهای کرواسی به واردات محصولات پتروشیمی و محصولات پایین دستی پتروشیمی و سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران بود که امیدواریم در این زمینه موافقت های اولیه تا پایان سفر به وجود آید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه انرژی و مباحث مرتبط با وزارت نیرو، صحبت هایی شد و مسئولان مربوطه مذاکراتی انجام دادند و درباره نیازهای کرواسی به خشکبار و زعفران نیز مذاکراتی صورت گرفت.

وی افزود: بخش‌هایی از مذاکرات طرفین هم مستقیم به وزارت کار برمی گشت که در سه حوزه مربی فنی و حرفه ای، تبادل دانش در امور بیمه ای و صندوق های بازنشستگی و همچنین در زمینه ایجاد اشتغال های کوچک، متوسط و خرد انجام گرفت.

ربیعی سامان دادن به برخی مبادلات تجاری و سرمایه گذاری در بخش های مورد علاقه کرواسی در ایران و جذب سرمایه در ایران را از مهم ترین اهداف سفر خود به کرواسی عنوان کرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

۴۰ درصد جمعیت بیکار کشور را فارغ التحصیلان دانشگاها تشکیل می دهند

۴۰ درصد جمعیت بیکار کشور را فارغ التحصیلان دانشگاها تشکیل می دهند

طبق اظهارات سرپرست وزارت علوم، ما در حال حاضر با این مسئله روبرو هستیم که ...