خانه » سایر » رفع مشکلات و معضلات اقتصادی نیازمند کارآرینی و اشتغالزایی
رفع مشکلات و معضلات اقتصادی نیازمند کارآرینی و اشتغالزایی
رفع مشکلات و معضلات اقتصادی نیازمند کارآرینی و اشتغالزایی

رفع مشکلات و معضلات اقتصادی نیازمند کارآرینی و اشتغالزایی

مطابق اظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی، لزوم توسعه مسابقه کارآفرینی در کشور احساس می شود و برای رفع مشکلات و معضلات اقتصادی باید در راستای اشتغالزایی و تولید هر چه بیشتر گام برداشت.

به گزارش آی آراقتصاد به نقل از جام نیـوز، علی لاریجانی، در آیین افتتاحیه سالن آمفی تئاتر شهرستان قدس بیان داشت: کشور ایران از آورده های مطلوب و برجسته ای برخوردار است و می طلبد از سرمایه های موجود به بهترین و شایسته ترین نحو ممکن استفاده شود و عدم استفاده صحیح از چنین ظرفیت ها و فرصت هایی،مصداق کفران نعمت خواهد بود.

وی یادآور شد: استفاده صحیح از منابع نفتی و گازی و تبدیل آن به شیوه تولید و توسعه کارخانجات،ضرورتی است که شکوفایی و پیشرفت کشور را تسریع می کند.

عدم رفع مشکلات و معضلات اقتصادی با فروش نفت

لاریجانی تاکید کرد: فروش نفت و هزینه کرد آن (در امور غیر تولیدی و مولد)،دردی از کشور دوا نمی کند و به واقع زمانی می توان از منابع موجود به بهترین نحو ممکن بهره جست که زمینه تبدیل آن به کارخانه و مراکز تولیدی فراهم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ارتقای سطح سرمایه گذاری ها و نقش موثر آن در رفع معضل بیکاری توضیح داد: لزوم توسعه مسابقه کارآفرینی در کشور احساس می شود و قطعا هر آنچه در این عرصه  به توفیقات بیشتری نائل شویم زمینه رفع بیکاری به نحو مطلوب تری فراهم خواهد شد.

لاریجانی ضمن انتقاد از طرح وعده پرداخت پول از سوی برخی افزون کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی صدقه نمی خواهند بلکه زمینه تولید و اشتغال می خواهند و سخن و روحیه صادقانه در عالم سیاست به تلاش برای تولید و اشتغال هر چه بیشتر معطوف می شود.

وی ادامه داد: اخیرا توفیقات موثری حاصل شده که خودکفایی ایران در گندم و افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بسترسازی برای خودکفایی در بنزین از نمونه های آن به شمار می رود اما متاسفانه در حوزه صنعت  و معدن لزوم توجه مضاعف احساس می شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

برقراری رانت ارز در سال آینده با در نظر گرفته شدن 3500 تومان برای نرخ ارز

برقراری رانت ارز در سال آینده با در نظر گرفته شدن ۳۵۰۰ تومان برای نرخ ارز

نظر به در نظر گرفته شدن ۳۵۰۰ تومان برای نرخ ارز در لایحه بودجه ۹۷، ...