خانه » اخبار جهان » تقدیر FATF از کارهای موثر نظام بانکی ایران برای جلوگیری از پولشویی
تقدیر FATF از کارهای موثر نظام بانکی ایران برای جلوگیری از پولشویی
تقدیر FATF از کارهای موثر نظام بانکی ایران برای جلوگیری از پولشویی

تقدیر FATF از کارهای موثر نظام بانکی ایران برای جلوگیری از پولشویی

حمید بعیدی‌ نژاد سفیر ایران و عضو تیم ایران در جریان مذاکرات هسته ای در انگلستان، در رابطه با موضوع مصوبه FATF در رابطه با کشورمان  ایران توضیحاتی را بیان کردند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل ازاقتصاد آنلاین ، حمید بعیدی‌ نژاد در کانال تلگرامی که مربوط به وی می باشد متنی در مورد این موصوبه نوشت که اعضای نهاد ترتیبات مالی بین‌المللی برای مانع شدن از پولشویی و تأمین مالی تروریسم موسوم به اف ای تی اف (FATF) که در شهر والنسیا در کشور اسپانیا جلسه ای تشکیل داده ‌اند، در مصوبه‌ ای از کارهای موثر نظام بانکی و مالی ایران برای جلوگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم تقدیر و تشکر کردند و به همین دلیل برای دومین سال پی در پی ایجاد محدودیت های تحمیلی قبلی این نهاد بر نظام بانکی و مالی ایران را به حالت تعلیق  و متوقف کردند.

کارهای مؤثر ایران در رابطه با FATF

کشورهای اروپایی و کشورهای بزرگ اقتصادی دنیا با تصمیمی که اتخاذ کرده اند، امکان توسعه روابط بانکی و مالی خود با ایران را که یکی از اهداف عمده تفاهم هسته ای برجام می‌باشد، تضمین و پیش از پیش گسترش داده اند.

این تصمیم در شرایطی گرفته شد که برخی افراد و مراکز تندرو در آمریکا از ترامپ رئیس جمهور این کشور درخواست کرده بودند که به هر روشی که ممکن است مانع از اتخاذ این تصمیم شود اما آمریکا تحت فشار کشورهای اروپایی در نهایت مجبور شد که این تصمیم را مورد قبول قرار دهد  و متن مورد حمایت تمامی کشورهای مهم جهان را بپذیرد . آمریکا با پذیرش متن مصوبه این نهاد بین‌المللی مجبور شد کارهای موثر بین‌المللی ایران در رابطه  با پولشویی و تامین مالی تروریسم را مورد پذیرش قرار دهد تا راه را برای رفع هر چه بیشتر محدودیت‌های بانکی و مالی ایران طبق برجام بیش از پیش هموارتر گردد.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

کاهش احتمال ابقای یلن با نامه سه عضو فعال حزب جمهوری‌خواه به ترامپ

کاهش احتمال ابقای یلن با نامه سه عضو فعال حزب جمهوری‌خواه به ترامپ

جنت یلن، رئیس فعلی فدرال‌رزرو آمریکا، طبق آخرین اظهارات دونالد ترامپ در میان سه نامزد ...