خانه » بازرگانی » بیشترین جذب سرمایه از منابع خارجی توسط وزارت نیرو در بین تمامی وزارتخانه ها
بیشترین جذب سرمایه از منابع خارجی توسط وزارت نیرو در بین تمامی وزارتخانه ها
بیشترین جذب سرمایه از منابع خارجی توسط وزارت نیرو در بین تمامی وزارتخانه ها

بیشترین جذب سرمایه از منابع خارجی توسط وزارت نیرو در بین تمامی وزارتخانه ها

حمید چیت چیان وزیر نیرو گفتند: وزارت نیرو در بین تمامی وزارتخانه ها بیشترین جذب سرمایه از منابع خارجی را به خود اختصاص داده است.

حمید چیت چیان وزیر نیرو در مراسمی که فاضلاب سردشت را افتتاح کردند با بیان اینکه وزارت نیرو بالاترین اعتبارات را از منابع خارجی بدست آورده است، گفتند : از دهه چهل تا قبل از سال ۹۲ میزان تصفیه فاضلاب کشور ۳.۳ میلیون متر مکعب در طول ۲۴ ساعت شبانه روز بوده است که در چهار ساله فعالیت دولت این رقم را یک میلیون متر مکعب بالا رفته است.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین وی همچنان ادامه داد: پیش از اقای روحانی ۴۴ طرح به بخش خصوصی با اعتباری معادل ۱۲۰۰ میلیارد تومان داده شده بود که در چهار ساله دولت تدبیر و امید بیش از صد پروژه با اعتباری معادل ۶ هزار میلیارد تومان به بخش خصوصی داده شده است.

جذب سرمایه و مصارف آن

وزیر نیرو با بیان اینکه ما  در ۳۷ کشور تصفیه خانه فاضلاب احداث کردیم ، بیان کرد : از این مقدار ۵ تصفیه خانه آن به استان آذربایجان غربی تعلق دارد که با این توصییف یک درصد به تصفیه فاضلاب کشوری اضافه شده است.

به گفته ایشان، خط انتقال آب از سد سردشت به این شهر درست شده است ، همچنین  ۶۰ درصد تصفیه خانه فاضلاب سردشت نیز تمام شده که پیش بینی می شود تا پایان شهریور ماه امسال این تصفیه خانه نیز شروع به کار کند.

سد سردشت قادر به تولید ۱۵۰ مگاوات برق در هر ساعت می باشد و آب شرب سردشت، ربط و … را به طور کامل تامین می کند، از سوی دیگر قسمت عمده ای از مشکل تامین آب کشاورزی منطقه با واگذاری حقابه از بین می رود.

این مقام مسئول همچنین گفتند: بیشترین طرح های محیط زیستی در سطح کشور به جمع کردن فاضلاب ها و تصفیه آن در کشور مربوط می شود،  در حالی که در غیر این صورت هر متر مکعب آب آلوده می تواند ۴۰ مترمکعب آب سالم را با خود آلوده کند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تامین مالی قراردادهای نفتی در کمیته اقتصاد مقاومتی کمیسیون اقتصادی

تامین مالی قراردادهای نفتی در کمیته اقتصاد مقاومتی کمیسیون اقتصادی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی تامین مالی قراردادهای نفتی در کمیته اقتصاد ...