خانه » بازرگانی » ایجاد کارخانه ۵۰ هزار تنی تولید لاستیک در شهرستان زابل
ایجاد کارخانه 50 هزار تنی تولید لاستیک در شهرستان زابل
ایجاد کارخانه ۵۰ هزار تنی تولید لاستیک در شهرستان زابل

ایجاد کارخانه ۵۰ هزار تنی تولید لاستیک در شهرستان زابل

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران گفتند : ایجاد کارخانه ۵۰ هزار تنی تولید لاستیک در شهرستان زابل با توجه به ویژگی های خوب این منطقه ، آن را به یک مکان تجاری خوب در آینده ای نزدیک تبدیل خواهد کرد.

محمدرضا نعمت زاده در اواخر مراسمی که جهت عقد قرارداد ساخت و تولید لاستیک خودرو در شهر زابل بین شرکت گسترش صنایع آریا تایر هامونو شرکت ساختمانی سد و تاسیسات آبیاری (سابیر) در بین خبرنگاران گفت: در سال های ریاست جمهوری مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی پنج کارخانه جدید تولید لاستیک با همکاری و مشارکت دولت و بخش خصوصی افتتاح و به شروع به تولید کرد و کشور نیازمند وارد کردن این محصول نبود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، به گفته ایشان، جمعیت رشد کرده و بالا بردن تولید خودروهای کشور باعث بر هم زدن تعادل در عرضه و تقاضای این کالا شد که این اختلاف همچنان پابرجاست. به همین علت مجبور به وارد کردن سالیانه ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار تن لاستیک از کشورهای خارجی شده ایم.

ایشان ادامه دادند: با شروع به فعالیت دولت یازدهم، سرمایه گذاری در این صنعت با مورد  توجه قراردادن مناطقی که کمتر توسعه یافته در دستور کار دولت قرار دارد، بر همین اساس یک واحد لاستیک سازی در استان کردستان به دست رئیس جمهوری افتتاح و راه اندازی و ساخت یک واحد دیگر در استان لرستان با مشارکت ایدرو و بخش خصوصی شروع به کار شده است.

نعمت زاده در ادامه گفتند:  استان سیستان و بلوچستان و شهرستان زابل نیز پس از امطالعات گسترده ای که انجام شده در سال های قبل به دلایل اقلیمی با کمتر شدن فعالیت های کشاورزی، بالا رفتن جمعیت بیکاران و مهاجرت افراد روبرو شده است، لذا آن را به عنوان محل ساخت سومین کارخانه تولید لاستیک مشخص کردیم.

سرمایه گذاری دولت در صنعت تولید لاستیک

وی همچنین گفت: در آخر ساخت واحد ۵۰ هزار تنی تولید لاستیک در این منطقه نهایی شد که نیمی از توانایی آن به تولید لاستیک برای خودروهای سبک و نیمی دیگر خودروهای نیمه سنگین و سنگین خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت زابل را که به علت مسیر ترانزیت جنوب به شمال تا کشورهای آسیای میانه، قرار گرفتن بر سر مسیر سه کشور بزرگ (ایران، افغانستان و پاکستان) و دسترسی به آبراهه های بین المللی را میتوان از مزایای این شهر در نظر گرفت که با راه اندازی این کارخانه امیدواریم در آینده ای نزدیک این منطقه تبدیل به یک مرکز تجاری بین المللی شود.

نعمت زاده گفت: اکنون ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری در این پروژه را سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) قبول کرده است و بخش خصوصی در شرایط فعلی آمادگی برای حضور در این منطقه را نداشت، زیرا تقاضای استقرار کارخانه در مناطق مرکزی کشور را داشتند.

وی بیان کرد:  دولت بر ساخت کارخانه در زابل تاکید داشت، آن هم به علت حفظ جمعیت و توسعه بیش از پیش منطقه است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در پاسخ به خبرنگاران ، زابل را منطقه ای بسیار امن بیان کرد که با ساخت این واحد صنعتی، امنیت آن بیش از پیش بهتر خواهد شد.

کل سرمایه گذاری این پروژه هشت هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است که ۱۶۰ میلیون یورو آن ارزی می باشد.

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) مجری این طرح است که شرکت آریا تایرهامون به نمایندگی از آن، در این طرح حضور دارد و ۱۰۰ درصد سهام آن نیز به به ایدرو تعلق دارد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

درخواست وزیر امور خارجه اوگاندا از تجار ایرانی برای سرمایه گذاری

درخواست وزیر امور خارجه اوگاندا از تجار ایرانی برای سرمایه گذاری

وزیر امور خارجه اوگاندا از تجار ایرانی خواست تا در بخش هایی نظیر کشاورزی، مواد ...