خانه » اقتصاد دیجیتال » تحول اساسی در ساختار دولت نیازمند راه اندازی دولت الکترونیک
تحول اساسی در ساختار دولت نیازمند راه اندازی دولت الکترونیک
تحول اساسی در ساختار دولت نیازمند راه اندازی دولت الکترونیک

تحول اساسی در ساختار دولت نیازمند راه اندازی دولت الکترونیک

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران بر این باور است که جدا کردن وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت راه متفکرانه ای است ولی تحول اصلی زمانی اتفاق می افتد که دولت الکترونیک راه اندازی شود.

محمدحسین برخوردار کفتند: جدا کردن دو وزارتخانه بازرگانی و صنعت و برگشتن به شرایط قبل قطعا بهتر است و مسئولان هر دو وزارتخانه می‌توانند قسمت واردات کشور و روی صنعت کشور همزمان برنامه ریزی و اقدام کنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین ،وی در ادامه گفت: در آن زمان دولت و مجلس تصمیم داشتند برای کوچک ‌سازی دولت بعضی از این وزارت خانه ها را با هم ترکیب کنند اما این راه منجر به کوچک‌سازی دولت نشد و فقط پرسنل این وزارت خانه ها با هم یکی شدند و در بعضی قسمت ها دولت بزرگتر نیز شد و و کارایی آن نیز کمتر شد ؛ لذا دولت الان به این باور رسید که وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت‌ را از هم جدا کندد.

ترکیب آسانتر وزارتخانه ها در دولت الکترونیک

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: در کشورهای پیشرفته که دولت الکترونیک سر کار است آسانتر می‌توانند وزارتخانه‌ها را با هم ترکیب کنند. اولین قدمی که دولت ما باید در این جهت بر دارد ایجاد دولت با ساختاری الکترونیک است و بعد از آآن هر قدمی که برداشته شود به صورت بهتری میتوان پیش برد.

برخوردار بیان کرد: در آن زمان می‌گفتند برای حمایت از تولید و کنترل واردات این ادغام اجباری است، چراکه اگر دو بخش بازرگانی و صنعت یک وزیر داشته باشد وزیر آمار کلی واردات را دارد تا بر اساس آن از تولید داخلی حمایت کند اما تجربه نشان داده که مرکز آمار قوی نداریم. تا زمانی که دولت الکترونیک تشکیل نشود باز هم در چهار سال عمر این دولت خواهیم دید که نه برای صنعت و نه برای واردات کار چندان کار خاصی صورت نخواهد گرفت.

به باور وی، اگر روی دولت الکترونیک تمرکز کنیم به نفع دولت و ملت است. در آن زمان که این وزارت خانه ها ترکیب شدند ندیدیم نیرویی کم شود و عملا کوچک‌سازی انجام نشد و فقط این دو وزارتخانه تحت نظر یک وزیر رفت و چند معاون برای قسمت های مختلف در نظر گرفته شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

برنامه دولت این است که دلار را در بالای ۴۰۰۰ تومان ثابت نگه دارد

برنامه دولت این است که دلار را در بالای ۴۰۰۰ تومان ثابت نگه دارد

مسعود کرباسیان می‌گوید این سخنان که این روزها مطرح می‌شود مبنی بر اینکه برنامه دولت ...