خانه » سایر » ۹۳ درصد شاغلین کارگاه‌های صنعتی مشغول کار در کارگاه‌ های بخش خصوصی
۹۳ درصد شاغلین کارگاه‌های صنعتی مشغول کار در کارگاه‌ های بخش خصوصی
۹۳ درصد شاغلین کارگاه‌های صنعتی مشغول کار در کارگاه‌ های بخش خصوصی

۹۳ درصد شاغلین کارگاه‌های صنعتی مشغول کار در کارگاه‌ های بخش خصوصی

جدیدترین آمارهای بدست آمده نشان دهنده ی آن است که  ۹۳ درصد کسانی که در کارگاه‌های صنعتی مشغول به کارند در بخش خصوصی فعالیت می کنند و کارگاه‌های صنعتی عمومی و تعاونی به ترتیب کمترین میزان شاغلان را دارا می باشند.

بر اساس جدیدترین اطلاعات کسب شده ، در کل ۱۳ میلیون و ۹۰ هزار و ۸۵ نفر در کارگاه‌های صنعتی به کار اشتغال دارند که ۵.۲ درصد این شاغلان در کارگاه‌های صنعتی در بخش عمومی، حدود ۱.۷ درصد در بخش تعاون و ۹۳.۱ درصد در بخش خصوصی کار می کنند.

به گزارش آی آر اقتصد به نقل از اقتصاد آنلاین ، از همه شاغلان کارگاه‌های صنعتی بخش تعاون ۸۳.۶ درصد مرد و ۱۶.۴ درصد را  زن به خود اختصاص داده اند. همچنین ۴۵.۲ درصد کارگران ساده، ۲۵.۸ درصد کارگران دارای مهارت، ۴.۷ درصد تکنیسین‌ها، ۵.۳ درصد مهندس و ۱۸.۹ درصد شاغلان امور اداری (غیرتولیدی) را بر عهده دارند. قابل ذکر است در بخش تعاون ۳۱۷ نفر ( ۱.۴ درصد شاغلان) بدون دست مزد و حقوق کار کرده اند.

بررسی میزان شاغلان بخش تعاونی در مقایسه با بخش‌های عمومی و خصوصی نیز بیان می کند شاغلان بدون مزد و حقوق در بخش تعاون ۰.۰۲ درصد کل شاغلان را تشکیل می دهند. همچنین میزان شاغلان برای هر شرکت تعاونی صنعتی ۳۹ نفر، برای شرکت‌های عمومی ۱۹۰ نفر و شرکت‌های خصوصی ۹۰ نفر هستند.

آمار شاغلان کارگاه‌های صنعتی

در بخش تعاون میزان اشتغال در صنایع تولید ابزار پزشکی، ابزار اپتیکی، تولید رادیو و تلویزیون و دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی در مقایسه با سایر کارگاه‌ها بیشتر است ضمن اینکه از نظر استانی نیز میزان اشتغال کارگاه‌های صنعتی در استان تهران بیش از سایر استان‌ها  است به طوریکه در صنایع تولید ابزار پزشکی، ابزار اپتیکی و تولید رادیو و تلویزیون و دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی میزان اشتغال ۲۴۲ نفر و در استان تهران همین میزان به اشتغال ۹۹ نفر بوده است.

اما از منظر میزان سواد نیز، نتایج بدست آمده از آمارگیری صنعتی ده نفر کارکنان و بیشتر نشان می‌دهد ۱.۸ درصد از کارکنان کارگاه‌های صنعتی بی‌سواد می باشند که این میزان در کارگاه‌های صنعتی بخش تعاون به ۴.۵ درصد می رسد.

همچنین در کل در تعاونی‌های صنعتی ۷۲.۴ درصد مشغولان به کار دارای تحصیلات دیپلم و کمتر و ۲۳.۱ درصد دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند.

ارزش افزوده کارگاه‌های صنعتی تعاونی کمتر از ۰.۷ درصد در عین حال ارزش افزوده کارگاه‌های صنعتی ده نفر کارکن و بیشتر بخش تعاون بر اساس آخرین نتایج بدست آمده، ۹ میلیون و ۵۵ هزار و ۱۶۱ میلیون ریال بدست آمده است که کمتر از ۰.۷ درصد کل ارزش افزوده کارگاه‌های صنعتی ده نفر کارکن و بیشتر کل کشور می باشد. مینگین ارزش افزوده تعاونی های صنعتی معادل ۱۵ هزار و ۹۹۹ میلیون ریال است.

از طرفی تعاونی‌های تولید صنایع غذایی و آشامیدنی با ۴۴.۹ درصد کل مبلغ ارزش افزوده، بیشترین ارزش افزوده را در بخش تعاون به خود اختصاص داده اند. اما میانگین ارزش افزوده هر کارگاه صنعتی تعاونی در صنایع تولید ابزار پزشکی، ابزار اپتیکی، ابزار دقیق و تولید رادیو و تلویزیون، دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی، صنعت تولید مواد و محصولات شیمیایی بیشتر از سایر قسمت ها بوده است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تأمین منابع برای اشتغالزایی از طریق افزایش قیمت بنزین و گازوئیل

در لایحه بودجه ۹۷ راهکار تأمین منابع برای اشتغالزایی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل عنوان ...