خانه » بازرگانی » رکود بازار سرمایه ناشی از رکود حاکم بر دنیا و رکود اقتصادی کشور
رکود بازار سرمایه ناشی از رکود حاکم بر دنیا و رکود اقتصادی کشور
رکود بازار سرمایه ناشی از رکود حاکم بر دنیا و رکود اقتصادی کشور

رکود بازار سرمایه ناشی از رکود حاکم بر دنیا و رکود اقتصادی کشور

به اعتقاد حسینی پور جدا از برنامه ترکیب موسسات مالی و بانکی با هم؛ در رکود بازار سرمایه و ارکان آن منجمله ترکیب بورس های کالا و انرژی نیز این ترکیب تاثیر فراوانی دارد.

سید محمود حسینی پور به نقل از اقتصاد آنلاین با تاکید بر اینکه  رکود حاکم  بر دنیا باعث شده بازار سهام کشور را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد، بیان داشت: با اینکه با  رشد نسبی قیمت نفت  مواجه هستیم اما  در آمدهای بدست آمده از نفت در صورت نبود مشکلات سیاسی باعث بهتر میدیریت شده و به بهبود  سرمایه گذاری ها کمک فراوانی می کند.

مدیرعامل شرکت کارگزاری باهنر با بیانه اینکه  پیشبینی گذر از رکود اقتصاد کشورمان در شش ماهه نیمه دوم امسال  قابل پیش بینی است، ادامه داد :  به نظر می رسد پس از این شرایط اقتصادی بهتذی را می بینیم که به طبیعتا آن بازار سرمایه را هم تحت تاثیر خود قرار می دهد.

به اعتقاد این متخصص بازار سرمایه؛  در آمد زیاد نفت و سرمایه گذاری خارجی باعث افزایش تولید مواد پتروشیمی می شود که  میزان درآمد آن طبیعتا بیشتر از خام فروشی می باشد.

وی با بیان اینکه بورس مانند دماسنج وضع و احوال اقتصادی و سیاسی کشور می باشد، تشریح کرد: سیاست های اقتصادی برنامه هر دولت توانایی تاثیر مستقیم رو روند قیمت  دلار را دارد و تاثیر آن بر شرکتهای بورسی از راه تسعیر نرخ ارز، از جمله عوامل موثر بر بازار است.

آینده روشن بعد از رکود بازار سرمایه

مدیرعامل کارگزاری باهنر با توشیح اینکه  تحریم های احتمالی جدید امکان دارد دردسرهای مهمی برای  بیرون رفتن از رکود  بازار را به با خود داشته باشد، گفت: بازار سرمایه حال امیدوار است به از بین بردن تحریم های بیشتر و در صورت این اتفاق آینده روشنی در جلو روی این بازار  است .

این کارشناس ارشد بازار سرمایه همچنان ادامه داد: رکود الان قسمت های زیادی اعم از شرکت های تولیدی و بازار های مالی را فرا احاطه کرده که ترکیب موسسات و شرکت ها در جهت از بین بردن هزینه های موازی آنها تا حدودی موثر است.

به باور حسینی پور جدا از موضوع ترکیب موسسات مالی و بانکی در همدیگر؛ در رکن های  بازار سرمایه  از جمله ترکیب بورس های کالا و انرژی  نیز این ادغام  تاثیر گزار خواهد بود.

وی با توجه به اینکه  حجم معاملات بورس انرژی به نسبت بورس کالا تنها ۵ در صد می باشد ، اطمینان داد: بورس اوراق بهادار جتما باید  هزینه دسترسی کمتری از کارگزاران دریافت کند  اما  در حالی که ۱۰ میلیون تومان هزینه دسترسی سالانه از سوی بورس کالا دریافت می شود اما بورس انرژی مبلغ ۲۰ میلیون تومان از هر کارگزاری تحت عنوان دسترسی به سامانه معاملات دریافت می نماید .

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سازوکار خرید توافقی زعفران از طریق بورس کالا با ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی

سازوکار خرید توافقی زعفران از طریق بورس کالا با ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی

سازوکار خرید توافقی زعفران از طریق بورس کالا با صدور ابلاغیه از سوی وزارت جهاد ...