خانه » اخبار جهان » توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی
توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی
توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی برای تشکیل خط اعتباری ۸ میلیارد یورویی که مذاکره میکردند بعد از نشت مشترک به توافق نهایی رسیدند.

علی طیب‌نیا و رئیس اگزیم بانک کره جنوبی با یکدیگر دیدار داشتند که بعد از مذاکرات در این دیدار تصمیم نهایی در مورد تامین بودجه طرح های عمرانی و زیر بنایی در رابطه با  انرژی، پتروشیمی ، نفت ، بهداشت انجام گرفت .

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، در این نشست مشترک که نماینده ها و مسوولان سازمان سرمایه‌گذاری خارجی ، بانک مرکزی و سیستم بانکی کشورمان و مدیران اداره های اگزیم بانک کره جنوبی در آن شرکت کردند ، در مورد توافق خط اعتباری ۸ میلیارد یورویی که در مدت یکسال پیش مذاکرات اولیه برای تمام کردن متن توافق نامه انجام شده بود، توافق نهایی را حاصل کردند .

علاقه مندی اگزیم بانک کره جنوبی برای سرمایه گذاری

در این دیدار طرف کره‌ای علاوه بر بیان  علاقمندی خود برای تامین مالی پروژه‌ های عمرانی و زیربنایی در زمینه ها ی انرژی ، پتروشیمی ، نفت و بهداشت تمایل به  معرفی پروژه‌ ها ی ذکر شده و فعالیت شرکت‌ ها ی کره ‌ای در ایران را داشت.

وزیر اقتصاد کشورمان با بیان اینکه  تحولات مثبت اقتصادی و فرصت‌های مکرر به وجود آمده در ایران ، تاکید داشت: ظرفیت‌ ها ی بسیار زیاد و گسترده در رابطه با همکاری باعث می شود کشورهای زیادی علاقه خود را برای همکاری‌ ها ی اقتصادی و مالی و اجرای پروژه‌های تولیدی در ایران اعلام نمایند و حاضر شوند در ایران سرمایه گزاری ها ی خود را انجام دهند.

طیب‌نیا در پایان این دیدار بیان کرد: ادامه پیگیری ها و تمایل طرف کره‌ای می‌ تواند بستر عملیاتی شدن موافقتنامه ‌های امضاء شده میان دو کشور در رابطه با موضوعات دیگر و سرمایه گزاری های دیگر نیز شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

آینده روشن صنعت فولادی و معدنی ها با رشد قیمت فلزات جهانی

آینده روشن صنعت فولادی و معدنی ها با رشد قیمت فلزات جهانی

فردین آقابزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک آینده، در مورد آینده صنعت فولادی و معدنی ها اظهار ...