خانه » اخبار جهان » توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی
توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی
توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

توافق وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و رییس اگزیم بانک کره جنوبی برای تشکیل خط اعتباری ۸ میلیارد یورویی که مذاکره میکردند بعد از نشت مشترک به توافق نهایی رسیدند.

علی طیب‌نیا و رئیس اگزیم بانک کره جنوبی با یکدیگر دیدار داشتند که بعد از مذاکرات در این دیدار تصمیم نهایی در مورد تامین بودجه طرح های عمرانی و زیر بنایی در رابطه با  انرژی، پتروشیمی ، نفت ، بهداشت انجام گرفت .

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، در این نشست مشترک که نماینده ها و مسوولان سازمان سرمایه‌گذاری خارجی ، بانک مرکزی و سیستم بانکی کشورمان و مدیران اداره های اگزیم بانک کره جنوبی در آن شرکت کردند ، در مورد توافق خط اعتباری ۸ میلیارد یورویی که در مدت یکسال پیش مذاکرات اولیه برای تمام کردن متن توافق نامه انجام شده بود، توافق نهایی را حاصل کردند .

علاقه مندی اگزیم بانک کره جنوبی برای سرمایه گذاری

در این دیدار طرف کره‌ای علاوه بر بیان  علاقمندی خود برای تامین مالی پروژه‌ های عمرانی و زیربنایی در زمینه ها ی انرژی ، پتروشیمی ، نفت و بهداشت تمایل به  معرفی پروژه‌ ها ی ذکر شده و فعالیت شرکت‌ ها ی کره ‌ای در ایران را داشت.

وزیر اقتصاد کشورمان با بیان اینکه  تحولات مثبت اقتصادی و فرصت‌های مکرر به وجود آمده در ایران ، تاکید داشت: ظرفیت‌ ها ی بسیار زیاد و گسترده در رابطه با همکاری باعث می شود کشورهای زیادی علاقه خود را برای همکاری‌ ها ی اقتصادی و مالی و اجرای پروژه‌های تولیدی در ایران اعلام نمایند و حاضر شوند در ایران سرمایه گزاری ها ی خود را انجام دهند.

طیب‌نیا در پایان این دیدار بیان کرد: ادامه پیگیری ها و تمایل طرف کره‌ای می‌ تواند بستر عملیاتی شدن موافقتنامه ‌های امضاء شده میان دو کشور در رابطه با موضوعات دیگر و سرمایه گزاری های دیگر نیز شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

انعقاد قرارداد هشت میلیارد دلاری با اگزیم بانک کره جنوبی

انعقاد قرارداد هشت میلیارد دلاری با اگزیم بانک کره جنوبی

رئیس سرمایه گذاری خارجی، با اشاره به انعقاد قرارداد هشت میلیارد دلار فاینانس با اگزیم ...