خانه » بازرگانی » تکمیل ۲۰ هزار طرح نیمه تمام با سرمایه ۷۶۰ هزار میلیارد ریال
تکمیل 20 هزار طرح نیمه تمام با سرمایه 760 هزار میلیارد ریال
تکمیل ۲۰ هزار طرح نیمه تمام با سرمایه ۷۶۰ هزار میلیارد ریال

تکمیل ۲۰ هزار طرح نیمه تمام با سرمایه ۷۶۰ هزار میلیارد ریال

سیدمهدی نیازی مدیرکل دفتر آمار و فرآوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: از آغاز شهریور ۱۳۹۲ تاکنون ۲۰ هزار طرح نیمه تمام با سرمایه ۷۶۰ هزار میلیارد ریال تکمیل شده و مورد  بهره برداری قرار گرفته که برای ۳۱۷ هزار نفر اشتغالزایی داشته است.

به گزارش آی آر اقتصاد، سیدمهدی نیازی در نشست با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در دولت تدبیر و امید ۱۷۲ طرح به ارزش هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار با سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسیده است که بیش از هفت میلیارد دلار آن به مراحل اجرایی خود وارد شده اند.

نیازی تاکید نمود افزایش مقاصد صادراتی محصولات داخلی از مهمترین برنامه های دولت یازدهم بود است و افزود: کشورهایی که مقصد صادرات کالاهای تولیدی کشور هستند از ۱۴ کشور در سال ۱۳۹۲ به ۲۰ کشور در پایان سال ۱۳۹۵ افزایش یافته است.

جذب سرمایه از کشورهای خارجی

وی همچنین ادامه داد: دولت تدبیر و امید کشورهای اروپایی را به مقاصد صادراتی محصولات تولیدی کشور افزوده است. امضای ۱۱۷ سند همکاری با شرکت های معتبر خارجی که ۶۳ مورد آن به مراحل اجرایی سرمایه گذاری وارد شده، از مهمترین اقدامات دولت تدبیر و امید در بخش سرمایه گذاری خارجی به شمار می رود.

به گفته نیازی، نرخ رشد بخش صنعت در سال ۱۳۹۵ مثبت ۶٫۵ درصد و در بخش بازرگانی مثبت ۴٫۵ درصد بوده است. در دولت یازدهم ظرفیت استخراج مواد معدنی از ۵۸۰ میلیون تن به بیش از ۶۸۰ میلیون تن افزایش پیدا کرد.

سخنگوی دولت بیست و سوم خردادماه اعلام نموده بود پارسال دولت بدون کسری بودجه، منابع و مصارف را بالانس کرد و ٢٩۴ هزار میلیارد ریال برای بودجه پارسال کشور پیش بینی شده بود که ٢٨٣ هزار میلیارد ریال آن یعنی ٩۶ درصد، تحقق پیدا کرده است.

به گفته وی، در سال ۱۳۹۴ رشد اقتصادی یک درصد بود که در سال ۱۳۹۵ به ۸٫۳ درصد رسیده که بدون احتساب نفت رقم ۶٫۳ درصد تحقق یافته است. تورم نیز از ۱۱٫۳ درصد به ۶٫۸ درصد کاهش پیدا کرده است. تولید ناخالص داخلی بدون احتساب نفت در ۹ماهه سال ۱۳۹۵ نزدیک به ۹۳۰۰ هزار میلیارد ریال بوده است.

ارزش صادرات صنعتی و معدنی برای سال ۱۳۹۶ در چارچوب اهداف کمی بخش صنعت، معدن و تجارت ۶۱ میلیارد دلار پیش بینی شده ؛ در حالی که سال ۱۳۹۳ این رقم ۳۲ میلیارد دلار بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

قفل کنونی اقتصاد ایران نبود تقاضاست و تقاضای مؤثر در اقتصاد کافی نیست

قفل کنونی اقتصاد ایران نبود تقاضاست و تقاضای مؤثر در اقتصاد کافی نیست

طبق اظهارات محمدمهدی بهکیش اقتصاددان، نمی‌توان درحال‌حاضر به سرمایه‌گذاری خارجی امید بست.  وی معتقد است ...