خانه » سایر » بررسی لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال
بررسی لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال
بررسی لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال

بررسی لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از بررسی لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در جهت ایجاد اشتغال روستایی با حضور وزیر کار اطلاع داد.

محمدمهدی مفتح از بررسی لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اطلاع داد و ادامه داد: زمان بازگشت تمام تسهیلات به صندوق ۶ ساله در نظر گرفته شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایبِنا، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن بیان این مطلب که تصویب این لایحه می تواند آثار مثبتی در رفع بیکاری به ویژه در مناطق روستایی و عشایری داشته باشد، تصریح نمود: تصویب و پرداخت صحیح به این لایحه می تواند از مهاجرت و توسعه حاشیه نشینی در شهرها کاسته و در صورت عدم پرداختن صحیح به آن منابع قابل توجهی از بین خواهد رفت.

مفتح همچنین بیان نمود: کمیسیون برای تصویب این لایحه با بیشترین مزیت برای کشور و رفع اشکالات جلسات متعددی را برگزار نموده، لذا نهایتا براساس مصوبه دو بانک کشاورزی و توسعه تعاون و همچنین صندوق مهر امام رضا(ع) متکفل ارائه تسهیلات لایحه مذکور شدند.

سرمایه گذاری ۱,۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی

وی همچنین با بیان اینکه صندوق توسعه ملی مجاز است تا ۱,۵ میلیارد دلار در این دو بانک و یک صندوق سرمایه‌گذاری نماید، یادآوری کرد: بانک ها و صندوق تعیین شده منابع خود را با منابع صندوق توسعه ملی تلفیق می کنند، تا به جامعه هدف در قالب تسهیلات ارائه نمایند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه این طرح ها یک سال تنفس و ۵ سال مدت بازپرداخت خواهد داشت، افزود: پس از ۶ سال تمام این پول باید به صندوق توسعه ملی با خواهد گشت، که تضمین بازگشت آن بانک ها می باشند. باید ضمانت های لازم را برای بازگشت این پول ها از متقاضیان دریافت نمایند و بانک ها باید نظارت کافی بر محل هزینه کرد این وام ها در مسیر اصلی خود داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در انتها تصریح داشت: یکی از نگرانی ها در این لایحه نحوه تبدیل دلار به ریال میباشد که اگر به نحو صحیحی انجام نشود آثار تورمی آن در اقتصاد کشور سنگین خواهد بود، لذا نحوه تبدیل دلار به ریال باید به گونه ای باشد که دارایی خارجی بانک مرکزی افزایش پیدا نکند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ و رشد و رونق آن

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ و رشد و رونق آن

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ نیز هر چند پیش فرض‌های گوناگون، منجر ...