خانه » اخبار جهان » افزایش ۴۰ درصدی صادرات نفت خام ایران به کشورهای آسیایی
افزایش 40 درصدی صادرات نفت خام ایران به کشورهای آسیایی
افزایش ۴۰ درصدی صادرات نفت خام ایران به کشورهای آسیایی

افزایش ۴۰ درصدی صادرات نفت خام ایران به کشورهای آسیایی

صادرات نفت خام ایران در چهار ماه نخست سال جاری میلادی به ۴ مشتری بزرگ آسیایی خود یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۴۰ د رصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از افکار نیوز ، چهار مشتری بزرگ نفتی آسیایی ایران، یعنی کشورهای چین، هند، کره جنوبی و ژاپن واردات نفت خام خود از ایران را در ماه آوریل در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۲۳۳ درصد افزایش دادند.

در همین حال بر اساس آمار ردیابی تانکرهای نفتی رویترز، صادرات نفت ایران به چین، هند، کره جنوبی و ژاپن در ماه آوریل به یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز رسید.

افزایش ۴۰ درصدی صادرات نفت خام ایران به کشورهای آسیایی

همچنین بیشترین سهم صادرات نفت ایران به کشورهای آسیایی اختصاص دارد و تا کنون بیشتر ذخایر نفت ایران هم که در دوران قبل از تحریم ذخیره شده بود، به فروش رسیده است.

بر همین اساس، ایران در سال جاری میلادی به دنبال افزایش تولید و نیز امضای قرار دادهای نفتی با شرکت های بزرگ از قبیل وتال و لوک اویل است.

همچنین بر پایه این گزارش، صادرات نفت خام ایران در چهار ماه نخست سال جاری میلادی به ۴ مشتری بزرگ آسیایی خود یعنی چین، هند، کره جنوبی و ژاپن یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۴۰ د رصد افزایش را از خود نشان می دهد.

ضمن اینکه وزارت اقتصاد ژاپن آماری را در مورد وارات نفت این کشور از ایران منتشر کرد که نشان می دهد، در ماه آوریل صادرات نفت ایران به ژاپن ۴۱ هزار و ۴۰۱ بشکه در روز رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد بیش از ۲ برابری برخوردار است.

 

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اوپک پیش‌بینی تقاضا برای نفت خام خود در سال ۲۰۱۸ را دوباره افزایش داد

اوپک پیش‌بینی تقاضا برای نفت خام خود در سال ۲۰۱۸ را دوباره افزایش داد

اوپک پیش‌بینی تقاضا برای نفت خام خود در سال ۲۰۱۸ را دوباره افزایش داد و ...