خانه » بورس،ارز، سکه » افزایش ۱۲ درصدی ارزش معاملات در اردیبهشت ماه در مقایسه با پایان فروردین
افزایش 12 درصدی ارزش معاملات در اردیبهشت ماه در مقایسه با پایان فروردین
افزایش ۱۲ درصدی ارزش معاملات در اردیبهشت ماه در مقایسه با پایان فروردین

افزایش ۱۲ درصدی ارزش معاملات در اردیبهشت ماه در مقایسه با پایان فروردین

ارزش معاملات در اردیبهشت ماه در مقایسه با پایان فروردین امسال ۱۲۱ درصد افزایش یافت و از ۳۷ هزار و ۵۳۸ میلیارد ریال به ۸۳ هزار و ۱۲ میلیارد ریال رسید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، در اردیبهشت ماه به دلیل نزدیک شدن به زمان دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، شاهد رونق معاملات بازار سرمایه بودیم به طوری که بررسی شاخص های مختلف نشان دهنده رشد دسته جمعی آنهاست.

شاخص بورس نیز در اردیبهشت ماه به میزان ۲ هزار و ۵۴۳ واحد افزایش معادل ۳٫۲ درصد بالا رفت و از ۷۸ هزار و ۶۵۱ واحد به ۸۱ هزار و ۱۹۴ واحد رسید.

بورس تهران با انتشار گزارشی به عملکرد وضعیت بورس در اردیبهشت ماه پرداخت و اعلام کرد: در اردیبهشت ماه امسال حجم سهام معامله شده از ۱۶ هزار و ۴۵۰ میلیون سهم به ۳۲ هزار و ۴۶۳ میلیون سهم (معادل ۹۷ درصد) افزایش یافت.

میانگین حجم و ارزش معاملات

براساس این گزارش، از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه، میانگین روزانه حجم و ارزش معاملات بازار اول و دوم به ترتیب برابر با ۱۲۶۱ میلیون سهم و ۲۸۵۴ میلیارد ریال بوده است.

در اردیبهشت ماه امسال دفعات معاملات سهام برابر با ۱۴ درصد در مقایسه با پایان فروردین ماه ۹۶ افزایش یافت و از یک میلیون و ۷۲۷ هزار به یک میلیون و ۴۴۶ هزار نوبت رسید.

براساس معاملات عادی، در این ماه ارزش سهام خریداری شده اشخاص حقوقی در حدود ۲۳ هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال و معادل ۴۷ درصد از کل خرید ها بود، در حالی که ارزش سهام فروخته شده آنها ۲۲ هزار و ۱۶ میلیارد ریال و در حدود ۴۵ درصد از کل فروش ها بود.

بر این اساس در این ماه سرمایه گذاری خالص اشخاص حقوقی به میزان ۱۲۶۳ میلیارد ریال شد. در عین حال میزان خرید و فروش سهام اشخاص حقیقی به ترتیب ۵۲ و ۵۴ درصد از مجموع ارزش خرید و فروش بود.

به گزارش ایرنا، با فرارسیدن خردادماه که با پایان انتخابات همراه بود، بورس وارد مرحله استراحت و اصلاح خود شده که ویژگی بارز آن، افت شاخص و کاهش حجم معاملات است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جهش 426 پله ای شاخص کل بورس و وارد شدن به کانال 80 هزار واحدی

جهش ۴۲۶ پله ای شاخص کل بورس و وارد شدن به کانال ۸۰ هزار واحدی

شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه) همزمان با افزایش حجم معاملات، با جهش ۴۲۶ پله ای ...