خانه » بازرگانی » طرح اولیه بخش‌خصوصی با هدف خیز صادرات غیرنفتی
طرح اولیه بخش‌خصوصی با هدف خیز صادرات غیرنفتی
طرح اولیه بخش‌خصوصی با هدف خیز صادرات غیرنفتی

طرح اولیه بخش‌خصوصی با هدف خیز صادرات غیرنفتی

طرح اولیه بخش‌خصوصی با هدف خیز صادرات غیرنفتی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان تهران ارائه شد. پیشنهادهای مطرح شده در این طرح در حالی است که محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۵درصدی صادرات غیرنفتی تا پایان سال خبر داده است.

طرح اولیه بخش‌خصوصی با هدف خیز صادرات غیرنفتی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان تهران ارائه شد. پیشنهادهای مطرح شده در این طرح در حالی است که محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۵درصدی صادرات غیرنفتی تا پایان سال خبر داده است. ارزش صادرات غیرنفتی کشور با احتساب میعانات گازی در سال گذشته حدود ۴۴ میلیارد دلار اعلام شده که نسبت به سال ۹۴ معادل ۵/ ۳ درصد رشد داشته است.

هدف گذاری دولت و بخش‌خصوصی برای صادرات

حال با توجه به هدف‌گذاری‌هایی که برای توسعه صادرات غیرنفتی صورت گرفته، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان تهران نیز در نشست خود به این موضوع پرداخته و راهکارهای خود را ارائه داده است. البته قرار بر این شد که پیشنهادهای مربوط به هر دستگاه اجرایی تفکیک شود. برای عملیاتی شدن برخی از پیشنهادها نیز نیاز به تصویب قوانین جدید است که باید از طرف مجلس صورت گیرد؛ بنابراین تصمیم بر این است که این پیشنهادها در قالب یک طرح به مجلس ارائه شود.

در این نشست، محمد عیدیان، مسوول دبیرخانه شورای گفت‌وگوی استان تهران عنوان کرد که کارگروه صادرات کالای غیرنفتی در دو جلسه با حضور تشکل‌ها و انجمن‌های ذی‌ربط تشکیل شده و با دریافت نظرات اتاق‌های بازرگانی و اعضای شورای گفت‌وگو، پیشنهادهایی برای توسعه صادرات غیرنفتی ارائه کرده است. وی افزود: از آنجا که سال ۱۳۹۶ سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده و توسعه تولید و اشتغال مستلزم سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و توفیق در این امر متضمن توسعه صادرات است، بنابراین ضرورت دارد تصمیمات متخذه در این جلسه ضمن پیگیری از طریق بند ب ماده ۱۲ قانون برنامه نیز از مسیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تصویب و چاره‌اندیشی شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

برنامه ریزی سازمان شیلات ایران برای افزایش صادرات تا حجم ۱۲۰ هزار تن

برنامه ریزی سازمان شیلات ایران برای افزایش صادرات تا حجم ۱۲۰ هزار تن

رئیس سازمان شیلات ایران ضمن ابراز این که این سازمان برای افزایش صادرات تا حجم ...