خانه » عمومی اقتصاد » قرار نیست ما تا ابد برای مصرف کنندگان، برق یا گاز یارانه ای نماییم
قرار نیست ما تا ابد برای مصرف کنندگان، برق یا گاز یارانه ای نماییم
قرار نیست ما تا ابد برای مصرف کنندگان، برق یا گاز یارانه ای نماییم

قرار نیست ما تا ابد برای مصرف کنندگان، برق یا گاز یارانه ای نماییم

رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: قرار نیست ما تا ابد برای مصرف کنندگان، برق یا گاز یارانه ای نماییم و می بایست عده ای از مردم قیمت تمام شده ی برق و گاز را به طور کامل پرداخت کنند.

پوری حسینی، درباره میزان توفیق این سازمان در روند خصوصی سازی بیان نمود: در شرایطی خاص، حوزه ی خصوصی سازی با حوزه ی سایر بخش های اقتصادی گره می خورد و این گره ها باید همزمان با هم حل شوند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رادیو گفتگو، پوری حسینی افزود: اکنون جدی ترین چالش فرایند خصوصی سازی، در هر کشوری و در کشور ما مقررات زدایی می باشد. در زمینه هایی که دولت از صنعتی خاص حمایت نقدی نماید لازم است در جهت تداوم خصوصی سازی با ارائه ی فرمولی جدید به جای یارانه به مرور آن را حذف کند یا روشی دیگر را جایگزین آن کند.

ریاست سازمان خصوصی سازی کشور در ادامه گفت: واقعیت این است که قرار نیست دولت تا ابد برای مصرف کنندگان برق یا گاز یارانه ای پرداخت نماید و می بایست عده ای از مردم قیمت تمام شده ی برق و گاز را پرداخت کنند.

تکلیف برق یا گاز یارانه ای

وی همچنین بیان داشت: با همه ی این واقعیت ها،عده ای از قشر کم درآمد موجودند که دولت در این زمینه از آنها حمایت می نماید و در این میان باید بتوانیم حمایت دولت را به شکل دیگری ارائه نماییم تا قشر کم درآمد تحت فشار قرار نگیرند.

پوری حسینی با اشاره به اینکه روند شناسایی قشر کم درآمد جامعه با کندی در حال پیشروی می باشد بیان داشت: این کندی در شرایط حاضر به صلاح می باشد زیرا تا اخذ تصمیم درباره ی جایگزینی روشی جدید باید با آرامش پیش رویم تا به مردم و دولت آسیبی وارد نشود.

ریاست سازمان خصوصی سازی کشور در انتها ضمن اشاره دوباره به روند شناسایی اقشار کم درآمد کشورمان،آن را ضعفی عمده تعریف و خاطر نشان کرد: در کنار شناسایی این افراد شریف سیاست های قیمت گذاری نیز باید با سرعت بیشتری تعیین شود چرا که جدای از روند خصوصی سازی،اراده ای نیز بر آزاد سازی قیمت های برق و گاز به وجود آمده و بعبارت دیگر تصمیم بر این است که قیمت ها بصورت رقابتی در بازار تعیین گردد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب زرنگی بگذارند

بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب زرنگی بگذارند

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب ...