خانه » اقتصاد دیجیتال » مشکل اصلی صادرات گاز ایران به کشور عراق موضوع LC است
مشکل اصلی صادرات گاز ایران به کشور عراق موضوع LC است
مشکل اصلی صادرات گاز ایران به کشور عراق موضوع LC است

مشکل اصلی صادرات گاز ایران به کشور عراق موضوع LC است

وزیر نفت با اشاره به قرارداد صادرات گاز ایران به عراق اظهار داشت: مشکل این قرارداد موضوع LC است و تا این موضوع برطرف نشود نمی‌توان گاز را به عراق صادر کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از افکارنیوز،  وزیر نفت در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه اوپک که فردا پنجشنبه در وین برگزار می‌شود، بیان داشت: مهم‌ترین بحث این جلسه تمدید توافق اوپک است که در ماه نوامبر صورت گرفت که به نظر می‌رسد بین اعضای اوپک و غیراوپک برای تمدید این توافق یک اجماع وجود دارد.

وزیر نفت با اشاره به اینکه بیشتر بحث‌ها درمورد مهلت و دوره تمدید است، توضیح داد: در این جلسه مشخص می‌شود که این توافق برای چه مدتی تمدید خواهد شد.

زنگنه در پاسخ به این پرسش که آیا ایران با پیشنهاد خاصی وارد این اجلاس می‌شود، افزون کرد: ما مشکلی برای تمدید نداریم و هرچه که اکثریت بگویند ما نیز موافقت خواهیم کرد.

این مقام مسئول یادآور شد: احتمالا توافق اوپک برای ۶ یا ۹ ماه تمدید خواهد شد و فعلا بحثی درمورد کاهش میزان تولید مطرح نیست.

نظر زنگنه درباره صادرات گاز ایران

زنگنه با اشاره به اینکه صحبت‌های عربستان نشان می‌دهد علاقه دارد که قیمت‌های نفت افزایش پیدا کند اضافه کرد: ظاهرا موضع عربستان سعودی نیز در این اجلاس افزایش قیمت نفت خام در بازار است.

زنگنه در ادامه با اشاره به قراردادهای جدید صنعت نفت ادامه داد: بخش مهمی از موانع اجرای قراردادها با برگزاری انتخابات در تاریخ ۲۹ اردیبهشت برطرف شد.

این مقام مسئول در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران با اشاره به صادرات گاز ایران به عراق تصریح کرد: مشکل صادرات گاز به عراق مساله‌ LC است که باید حل و فصل شود و تا این مساله برطرف نشود نمی‌توان گاز را صادر کرد.

وی با ا شاره به صادرات گاز به عمان نیز افزود: این موضوع در دست پیگیری است و نقشه‌برداری آن به اتمام رسیده و مشاور این طرح اسناد مناقصه و پیشنهاد خود را تهیه و اعلام خواهند کرد که هر چه زودتر این مناقصه برگزار شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

صادرات مواد خام هم اکنون به مصلحت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی نیست

صادرات مواد خام هم اکنون به مصلحت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی نیست

بنا بر اظهارات معاون اول رییس جمهوری، جمهوری اسلامی ایران رتبه اول ذخایر گاز دنیا ...